» Poradna » Počítačové sítě

Router TP-Link TL-WR340GD a UPC - prosím pomoc

Zdravím, nepsal kdybych nepoužil tlačítko hledat (pro typické prudiče)
Takže k problému, postupuji klasickým způsobem:
1. Kabel z modemu od UPC napojímdo WAN routeru TP-LINK
2. Podívám se do info o WAN a píše to Obtaining network parameters...
3. Nastavím vše dynamicky (WAN i v quick setup)

Zkoušel jsem:
Kabel z modemu zapojit do LAN portu routeru a internet jede přes LAN do pc, ale wifi píše "připojení k int. není k dispozici"

Nastavit Wan (podle příspěvku zde na foru)
WAN Connection Type: Dynamic

Lan
IP Address: 10.10.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0

Nemám k dispozici údaje k PPPoE, nemám k dispozici IP pro servery DNS, kabel z modemu do pc funguej v pořádku a IP adresu pro výchozí bránu mám, jen ne to DNS

Budu moc rád za jakoukoli konstruktivní radu a prosím pouze smysluplné věty a ne žádné "hledej pořádně, si blbý, to nepojede... atd" děkuji

Jsem celkem v koncích, nastavil jsem desítky AP i routerů a dokonce serverů... od blbých edimaxů až po CISCO routery mi prošly rukama snad všechny druhy a nikde žádný problém :( A ted nedokážu zjistit v čem je problém o u jednoho routeru a jednoho modemu propojeného jedním kabelem :(

Odpovědi na otázku

první 3 body jsou OK. Pak stačí vytáhnout modem na 10s z napájení - pak si načte MAC adresu nového zařízení a internet Ti pojede.

to snad není možné takovou blbinou to bylo, ja si myslel, že řešení je někde blízko :) kdybys tu byl, dal bych ti snad i pusu :D a přítelkyně taky, už se s tím rozčiluji pár hodin :D

Pusu mu nedávej, každé ráno je zde dost chvivých po líbání. A ten ubohoučkej blbej canc o "desítkách ...." příště raději neuváděj. Jen by se ztrapnil, právě jako teď.

taky se dívám, takovou blbost jsem nikdy neřešil :D

kdo vi, jestli jsi vubec kdy neco resil, opravdu se zbytecne zesmesnujes!