» Poradna » Počítačové sítě

Router Tenda W268R

Dobrý den, mám dotaz. Mám 100Mb/s připojení na internet a router Tenda W268R, ale internet mi jede jen 5,5 MB/s ikdyž by měl jet 12,5 MB/s. Takže otázka zní: Je normální že routery sníží rychlost, nebo je ten router tak nekvalitní? Ještě dodám, že i při kopírování po LAN je rychlost stále jen 5,5 MB/s takže si myslím že je slabý router. Takže mi kdyžtak prosím doporučte nějaký gigabit router tak do 1500kč (kabely na to mám kvalitní, když připojím přímo 2 počítače s gigabitovýma síťovkama tak kopírování běží cca 80 MB/s).

Odpovědi na otázku

1Gbps LAN nepotrebujete. Potrebujete tohle: http://www.czc.cz/tp-link-tl-wr1043nd/68414... ... .

A překlad jeho manuálu z mých stránek.

Děkuji, tak přesně tenhle router jsem měl vyhlídnutý. Ale tak když obě dvě síťové karty na počítačích podporujou 1Gbps LAN tak alespoň tak rychlost po LAN bude větší (je mi jasné že na rychlost internetu to nemá vliv)

Neboj se za tu cenu je to spica. ja mam doma dva jeden pouzivam jen jako AP+Switch s 5GBit porty

Ano, pokud mate slusnou kabelaz, neni to spatny napad. Zmente cenovy limit a neco navrhneme.

Tak ale ten navrhovaný TP-LINK TL-WR1043ND má GLAN, tak není co řešit ne?