» Poradna » Počítačové sítě

Router se odpojí

Zdravím a prosím o radu,poslední dobou mám problém s odpojováním internetu,nebo spíše routeru. Když začnu stahovat,po pár vteřinách mi vypadne internet (není připojen k síti). Za 5 až 10 minut se připojení obnoví, když né tak router restartuju,začnu znova stahovat a znova to samé.Toto se děje když mám PC připojený přes kabel. Nevěděl jsem si rady, mám nový PC,deska má WiFi tak jsem vypojil kabel, připojil anténu a přes WiFi vše jede v pohodě.Sice záhada ale nějakým způsobem vyřešeno. Jenže mám druhé PC a ten už WiFi nemá a je připojen přes kabel v jiné zásuvce v bytě a dělá to samé - po pár vteřinách odpojeno, dělá to jen při stahování při plné rychlosti stahování (52mb/s). Při běžném používání internetu, online hry atd je to v pořádku. Divné. Mám 2 routery,1 jako switch a jede i jako WiFi a druhý klasická WiFi. Při odpojení na prvním routeru nic nesvítí že by bylo něco špatně,na druhém červená že je odpojeno. Takže ten switch router asi ani neví že je odpojeno, nevím.Dík za rady.

Odpovědi na otázku

zavolaj si tam technika nech na mieste zisti pricinu.

A že jsem tak zvědavý - co jsou to za routery a jak jsou staré?

1. Vyskusal by som najprv update firmware.Pripadne preflashnut aj ten isty [moze byt poskodeny].2. Ak nepomoze tak reset routera [ moze byt poskodeny nejaky settingovy subor]. Resetom sa zmaze, reap.sa vytvori novy. A budes musiet zase vsetko ponastavovat.3. Ak nepomoze ani to, tak potom vyskusat iny router.Pripadne kroky 2 a 3 vymenit.Ak ti bude blbnut aj dalsi router tach cbyba bude inde.

Tp link, 2 roky.

AC1200

Nie nahodou Archer C6?

AnoTP-Link Archer C6 AC1200

Neporadim sice s riesenim vasho problemu, ale prave C6 som donedavna mal. A podobne problemy tiez. Jednoducho sa sam odpajal od netu. Kazdu chvilu svietila oranzova ledka. Aj som zavolal technika od providera, takisto dumal nad tym, preco sa odpaja. Niekedy sa odpojil na minutu, inokedy par hodin. Nakoniec som ho nahradil Archerom C80. S tym ziadne problemy nemam. Skuste mozno si zohnat napr. z bazaru nejaky uz pouzity a lacnejsi router a nahradit C6, ci budu vypadky pretrvavat.

najčastejším problémom sú tam napájacie adaptéry,rovnako ako u asus rt52-série,každý ako prvé hladá chybu v routri,ale bohužial najčastejším zdrojom závady je napájací adaptér,po jeho výmene za nejaký kvalitnejší vždy záhada náhodného odpájania sa routra okamžite zmizla...takto som "opravil" už nejeden SOHO router od asus/tp-link.....

C6 je v určitých případech problémovka s příznaky přesně takovými jako popisuješ. Řešení jsou dvě - rychlé je vyměnit za jiný typ routeru, pracné je postupně zkoušet všechny dostupné verze firmwaru, většinou to na jedné z nich přestane dělat (a může to být kterákoliv, klidně nejnovější může dělat problémy a nějaká starší může být OK).

Nainstaloval bych si PingPlotter nastavil IP na 0.0.0.0 a koukal na jaké IP adrese se odpojuje..