» Poradna » Počítačové sítě

Router s PoE

Ahoj,mám dotaz, existuje nějaký router, který má v sobě možnost napájet přes PoE dvě kamery? Budu mít switch v baráku, kde mám 24 výstupu, ale žádný nepodporuje switch, potřeboval bych připojit přes PoE dvě kamery, které následně budou ukládat záznam do synology.Moc Dekuji za radu jestli takový modem existuje. LukasPs: nechci kupovat další switch nebo PoR injektor, chtěl bych co nejmíň zařízení.

Odpovědi na otázku

Treba Unifi dream router... ale to te asi vyjde levneji koupit ty PoE injektory

"budu mit" switch znamena, ze ho este nemas, takze kup taky, ktory ma aj poe. https://online.asbis.sk/zyxel-gs1900-24ep-24-port... ja by som to riesil normalne 24port bez POE + 8 port s POE. Mozes kupit taky, co ma len 4x POE aby si usetril, alebo 8x POE do buducnosti. Mozes kupit aj 16port obycajny + ten 8POE ale pozor, to je len 22, resp. 21 portov

PoE injektory jsou levnejsi reseni. Jinak existuje dost routeru co umi nekolik PoE zarizeni. Ja mam treba doma router co umi PoE na vsech 24 portech, ale ten neni nejlevnejsi.Mimochodem, pises "router" a "modem" - jake mas vlastne pripojeni k Internetu, technologicky? VDSL, optiku, WiFI?Jak si mame vylozit vetu "Budu mít switch v baráku, kde mám 24 výstupu, ale žádný nepodporuje switch" ?

ono zase nie je PoE, ako PoE. Kamery chcu aktivne, alebo im staci pasivne? a napatovo max. 12V, 24V, alebo idu aktivne na 48V?Ak im staci pasivne do 24V, tak mikrotik ma 4 port router s PoE vystupmi

Kamery co znam pouzivaji standardizovany PoE, nejbezneji umi 802.3at, jestli i 802.3bt to bych se musel podivat. Samozrejme netvrdim, ze kamery na pasivnich 24V neexistujou, ale v takovem pripade by spis vyrobce dodaval i kompatibilni injektor.Osobne smysl pasivniho PoE teda moc nechapu. Jeste ho trochu pochopim prave u injektoru ke konkretnimu zarizeni (obvykle primo od vyrobce) ktere aktivni nezvladne, samozrejme aby se snizily vyrobni naklady, ale jinak bych si do LAN pasivni PoE teda rozhodne nedaval.

Každá slušná kamera má PoE aktivní, 802.3af nebo .3at (většině stačí 3.af). Pasivní PoE mají většinou jen nějaké noname šmejdy.

Pokud už nemůžeš vyměnit ten switch za nějaký s PoE, tak si holt budeš muset koupit buď 2x PoE injektor a nebo nějaký menší switch s PoE (většinou bývá 8 portový a z toho 4 PoE).