» Poradna » Web a internet

Router odpojuje mobily

mám problém, muj router d-link dir-600 mi neustále odpojuje mobily. Tváří se že wifi připojení má, ale internet nejede. Pomáhá jen restart routeru. Notebooky tento problém nemají. Kdyby někdo věděl čím by to mohlo být tak by mi to vážně bodlo...

Odpovědi na otázku

Jo, to znám z routerru Turris. Někdy mu wifi funguje i několik měsíců, ale někdy po několika dnech odpojí všechna zařízení a musí se vypnout a zase zapnout šifrování a zase to jde. CZ.NIC se tomu diví.

Po několika letech sem zapomněl heslo do routeru, tak sem byl nucenej dat tvrdej restart. A od ty doby to nevalí, předpokládám, že to bude nějaký nastavení...

Udělal ste si nějakou zálohu toho nastavení?

Bohužel ne, nenapadlo mě, že to nepojede...

Mini tip : zkusit v PC pokud máš Radar připojit jménoˇ/název tamněkolikrát jsem to udělal, když se odpojovalo a už měsíce běží

Nějak nechápu...

Zapnu BT , kliknu na ikonu dole na liště (dělam jen když nebýval připojen) Naskočí mi kruh za kruhem (kulaté čáry ) a tam všechny internety kolem. Vidím můj nepřipojen. Kliknu na obrazovku PC a bod táhnu k svému co běhá dokola v nejbližším kruhu s mým jmeném (z nastavení)- Nemusí mít každý takovou možnost

Aby sa to dalo vyriesit je potrebne vediet ako mas nastaveny ten router.Okopiruj nastavenia a upni to na nejaku ulozto sluzbu (taku, kde nieje potrebne sa registrovat). Este inak sa to da ked budeme hadat co by to asi tak mohlo byt.

není na to nějakej program kterej by dostal z routeru veškerý nastavení? Je tam toho celkem dost...

Bohuzial na to nieje ziadna pomocka. Bud rad, ze namas novy 11ac router. Tam by si screenoval vsetky obrazovky aspon tyzden...

Urobenie screenu nie je časovo náročné

Ak to nebude stacit, tak ti povieme. Nastavenie by snad aj mohlo byt. Nieje to najhorsie, akurat BandWidth by som dal na "20MHz only". Nemas zaruseny kanal? Vyskusaj preladit na iny.Pocitace su pripojene vsetky pomocou LAN kedze nevypadavaju?

Ne notasy mám taky přes wifi. Ale ty to neodpojuje. Otázka je co mám nastavit co odpojuje mobily a notasy ne...

To odpajanie je v skutocnosti lagovanie. Sam pises, ze sa to tvari ako pripojene, len nejde Internet. Takto sa wifi sprava ak je zarusena a prenosovy kanal ma tak velku chybovost, ze iba sem-tam prejde nejaky paket. Preto treba najprv vyskusat iny kanal.Ak to nepomoze, bude potrebne este vediet co sa skryva pod nastavenim "advanced". Mal by sa tam dat nastavit vysielaci vykon a dalsie specificke parametre wifi.Tiez je dobre to skusat tak 2m od routra bez akejkovek prekazky (steny) a pripadne je potrebne vypnut vsetky ostatne pripojene wifi. Tym sa zisti ci sa mobil vobec dokaze pripojit a fungovat normalne, alebo ma nejaky problem s wifi. Otestuj a daj vediet co si vyskusal a s akym vysledkom.

mam tiez DIR-600 ale mne toto zacal robit aj na notebooku. vo windows-e sa tvari, ze je pripojeny, ale nic nefunguje, obcas pomaha, ked som sa odpojil/pripojil. Linux ma rovno odpojil a pripojil a internet zase chvilu isiel. Zvlastne bolo, ze vypadaval vacsinou medzi 19:00 az 21:00Vymenil som ho za mikrotik a odvtedy vsetko funguje ako ma.