» Poradna » Počítačové sítě

Router NETIS WF2419 - internet nejede na plno, jaká feature to brzdí?

Ahoj,koupil jsem si router NETIS WF2419. Na LAN kabelu přes routeru mi to pustí jen 100Mbps, přitom by to mělo umět 2x tolik. LAN přímo od zdroje UPC mi hodí konstantních 150Mbps.Router mám nastaven na (automatic, dynamic IP, QoS vypnuto/zapnuto bez omezení) Wifi na mobil mi dává 20Mbps, to mě ale nějak neva.Je zde nějaká fičura, která to brzdí?

Odpovědi na otázku

1 * Port 10/100M Auto MDI / MDIX RJ45 WAN 4 * 10/100M Auto MDI / MDIX RJ45 LAN portu

Kup si nový router, potřebuješ GLAN, GWAN router. Odpověď 'zzz' výše.

teď na to koukám. Myslel jsem že pokud je napsáno "až 300 Mbps" že to víc nemusím řešit. Fuck. Sorry za zbytečný téma. Vyřešeno ;/sem zas o něco chytřejší. Nějakej vyzkoušenej tip za malej peníz? Jde mi jen o rozdělení signálu LAN+Wifi

UPC Ti nedalo WiFi router?

Já mám od UPC starej router, bez wifi. Tenhle NETIS umí jen 100Mbps. Tak přemýšlím co teď koupit ...

No a doteď mne to netrápilo, teď sem jen přešel na rychlost větší jak 100Mbps.

Zavolej na UPC ať Ti dodají odpovídající modem/WiFi router.

oki a poslední dotaz - není nějak blokovanej? Můžu si přes něj nastavit třeba tiskárnu v síti přes wifi? Nebude tam nějaký omezení?

Záleží co dostaneš. Oni ty routery od UPC neobsahují nějaké komfortní nastavení. Nic neblokují. Stejně platíš nějakou starou jebku bez WiFi tak aspoň budeš platit něco novějšího.

Stávající router jsem kdysi odkoupil, teď už UPC dělá jen pronájem. Myslím že výhodnější bude koupit nějakej levnej GLAN, našel sem třebahttp://cz.tp-link.com/products/details/cat-9_TL... může být? pustí mne to na těch 150Mbps po kabelu ne

To je potom jiná. Připoj kabel přímo do toho starého routeru a změř si rychlost. Starý router má GLAN porty?

jojo starej upc modem to na těch 150Mbps pustí, jen nemá wifi. Potřebuju vlastně jen nějakej levnej router kterej mi:-pustí do PC těch 150mega-půjde přes něj nakonfigurovat wifi tiskárna-wifi pro návštěvy ideálně kolem tisícovky :)

Ten router co jsi teď uvedl by šel. Ale zvaž jestli nepotřebuješ 5G WiFi.

Hej maaan díky moc za odpovědi, ušetřils mi megačasu surfování. Jdu do toho!