» Poradna » Počítačové sítě

Router nepouští internet do PC ale Wi-Fi vysílá.

Dobrý den,chtěl bych se zeptat kde může být chyba. Router vysílá wifi ale do kabelu k PC nejde internet. Kabel od modemu mám zapojený do LAN 3 a kabel do PC do WAN, jinak to nefunguje vůbec.

Odpovědi na otázku

Přeinstalace ovladače síťovky taky nepomáhá..???Do stolního pc máš jen jeden vstup kabelu, tam pokazit nemůžeš nic.. Leda v routeru přehodit kabel do jiného portu..

Ovšem otázkou je, jestli je ten propojovací kabel mezi routerem a počítčem v pořádku.. Po zapojení kabelu do počítače by měly blikat diodky v tom portu na desce..

"Kabel od modemu mám zapojený do LAN 3 a kabel do PC do WAN, jinak to nefunguje vůbec."To nemoze takto fungovat. Pri pripojeni modemu do portu LAN3 routra, router funguje len ako AP-cko (Wifi) a kablovy switch funguje len na LAN portoch.

Napis presny typ modemu (na spodku je nalepka) a taktiez presny typ routra.A este info: nemas od providera aj TV (vtedy su niektore LAN porty vyhradene pre TV).

To máš úplně blbě. Kabel z modemu musí být do WAN a kabel od PC do LAN a ne jinak.

Nebo oba kabely do LAN + vypnout na routeru DHCP-server (možná už vypnutý je, zkontrolovat.)

A co mu bude routovat do více zařízení? :)

Hraniční router.

Z jeho popisu nevyplývá, že by tam nějaký předřazený router byl, píše jen o modemu.

Prave preto som pisal:"Napis presny typ modemu (na spodku je nalepka) a taktiez presny typ routra."Mozno "modem" je modem/router - vie NAT, kedze nepise, ze by s Wifi mal problem s viacerymi zariadeniami.Dalsia moznost je, ze ma od providera viac IP-adries.Ale autor na svoje vlakno se*re, asi uz nema zaujem.-------------------------------------------------Mal by som navrh, ked autor na svoje vlakno viac ako 24-hodin nereaguje, treba ho zamknut, alebo zmazat.