» Poradna » Web a internet

Router neposkytuje žádné internetové připojení.

Když dám sim kartu do modemu, ten strčím do routeru a pak ho zapnu, sice se mi ukáže wifi a internetové připojení, ale jakmile se zkusím připojit z mobilu tak to napíše: "Connected, no internet." U počítače taky nejde.Napadlo mne že to může být chyba simky, tak jsem router vypnul a modem zapojil přímo do počítače, tudíž pokud je to chyba simky tak by mi ani v tomto případě neměl jít... Jenže internet mi v počítači při tomto zapojení normálně jde, tudíž je to chyba routeru, že? Co by mohlo být za problém??

Odpovědi na otázku

A už to někdy s tímto routerem šlo?

Šlo to dobrých 6 let...Teď jsem asi před měsícem jen měnil simku, ale celej měsíc to šlo bez problémů, mohlo by to být tím že už není kompatibilní??

Jaký máš modem a router? Je klidně možné, že spolu nebudou fungovat.

Asus rt-n10u. A simku mám teď asi měsíc novou, ale celej měsíc bez problémů šel až do teď...

Pardon, zapomněl jsem napsat modem - zte mf823

A ten router někdo správně nastavil ???

Typ modemu a jeho IP-adresa na LAN?Typ routeru a jeho IP-adresa na LAN?Odhaduji to na kolizi IP-adres, router neumí pracovat s adresami stejné sítě na LAN a WAN.

Taky to tak vidím. Případně mě ještě napadá, že ten "modem" má jen USB port a strká ho do USB portu routeru. To taky bez ovladačů nebude moc fungovat. A nejspíš je do toho routeru ani nedostane a nejspíš ani neexistují.

Přesně tak, to podle mě nemohlo s routerem nikdy fungovat. Ten modem je pouze pro přímé spojení s PC.

zte mf823 je USB modem a Asus rt-n10u nějakou podporu 3G/4G USB modemů má a navíc to prý do nedávna fungovalo.Ziz D: Reset do výrobních nastavení a nové nastavení jsi zkoušel?

Aha, to mne mohlo taky napadnout. :D Už to funguje. Děkuju moc za tipy.

Tak teď zas ne... To fakt nechápu, fungoval tak deset hodin a teď zas to stejný jako předtim... Jen teď na mě při připojení k wifi vyskakuje okno s: err_connection_timed_out.A zas Connected, no internet... Když vypnu a zas zapnu router tak mě to vždy připojí, ale wifi do minuty zmizí z nabídky sítí...Na pc teď pořád jde i když je teď v routeru.Neměl bych radši koupit nový router nebo modem?