» Poradna » Počítačové sítě

Router nebo switch

Zdravim , mám pevnou LTE od Vodafonu na RD . Modem na půdě + switch , kabely ve zdi . Do přízemí kde vegetuju je jen jeden síť . kabel . Přes den na WI-FI supr - jak přídou lidi z práce a víkend -tragedie s DOWN (UP je furt dobrý ??) a musim jet přes kabel. Teď jsem musel koupit i TV a aby fungovala +NTB myslel jsem , že přidám dolu další switch . Někde jsem se dočet , že je to blbost , že musim další router .Takže se jako neználek ptám předem. Dík za odpo.

Odpovědi na otázku

Pokud chcete "více kabelů", tak switch. Router nedává smysl... Do switche případně můžete zapojit další Wifi AP

Ten "modem" je nejspis router, ze?Podle toho trochu zmateneho / neuplneho popisu nevidim zadny duvod, proc by nestacil switch / k cemu byste mel potrebovat router.

Pokud je po příchodu lidí z práce problém s downloadem přes wifi, ale přes kabel je to O.K., potřebuješ switch + wifi access point, protože jsou evidentně nějaké problémy s wifi. To obojí se dá sehnat jako jedno zařízení v jedné krabičce. Dá se použít wifi-router, na kterém se deaktuvuje routerová fukce (vypne se DHCP server a přívodní kabel se zastrčí do LAN portu, WAN zůstane nezapojený). No a pokud bys ho nechal v režimu router, nejspíš by se taky nic nestalo.

1) ten modem je asi router - nevim nedělal jsem 2) někde jsem četl (slyšel) , druhý switch - za switchem , jak jsem to chtěl teď udělat. je blbost - tak se ptám .

Switch za switchem blbost... no a jak se asi stavi vetsi site ;)Neres to ta dej tam switch, pokud chces pouze kabelove pripojeni, pokud i wifi, tak muzes zapojit samostatny wifi pristupovy bod, popr. to vyresit najedno osazenim "wifi routeru" ktery ale nebude routovat ale chovat se jako AP a switch :)

1/ ten modem je 100% router s modemem, poslední skutečné modemy se už nejaký pátek domácnostem nedodávají.2/ počet switchů za sebou není problém, problém může být rychlost jejich propojení.

-připojení více počítačů řeší switch-pokud nestíhá kapacita připojení nepomůže ani switch ani router

Konecne inteligentni odpoved.