» Poradna » Web a internet

Router nebo provider

Dobrý večer chci se zeptat jestli je a po případě jakýchkoliv je rozdíl mezi routerem a providerem v souvislosti s ochranou dat. Jestli přes provider a přes router se dá zjistit to samé. Jaké stránky navštěvuji a podobně.

Odpovědi na otázku

To si děláš prdel nebo tu otázku myslíš vážně ?

No to ne ... . Radeji se neptej, kdyz nemas ani nejmensi poneti co ta slova znamenaji.

Provider-je tvůj poskytovatel internetu.Router-taková ta krabičk z které jde wifi.

Vazne? Me z routeru zadna WiFi nejde, takze ted nevim na cem jsem.

To je taková blbost jako se ptát na rozdíl mezi autem a řidičem.

Málo tě doma řežou.

Člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná suterénně nebo není v dobré konvici, protože je zde veliké rizoto, že to skončí fiatem. Každý se tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako buzerant!

líp to napsat snad ani nešlo...

Perfektní odpověď......

Provider je poskytovatel internetu, tedy napriklad O2, UPCRouter je zarizeni slouzici pro rozvod internetu od poskytovatele do pocitace v pripade, ze ma uzivatel vice nez jeden pocitac a pouze jednu IP od poakytovatele, nebo kdyz proste chce svou sit oddelit od poskytovatele, vse se pak schova za router a poskytovatel vidi jako zarizeni pouze router, rekneme takovy rozdelovac kabelu, nevim jak vice to laicky popsat bohuzel...

Provider vidi router ve sve siti a veskera data, co pres nej tecou se mu zdaji jako od routeru, evidi zadne stroje za routerem (neplest u ap, to jenom meni kabelovou sit za wifi sit).Router vetsinou nic neloguje, nemel by na to pamet, pokud to neni nejaky lepsi kus jako turris, synology a podobne... I kdyby vsak logoval, k informacim ma vetsinou priatup pouze admin routeru, coz je vetsinou osoba ktera jej nastavila

Děkuju hrozně moc. Vy jste můj dotaz pochopil a nejste nepříjemný jako většina lidí a poradil jste mi. Takže pokud jsem u 02, ale mám router od cc internetu, tak jsem chráněny?

Když máš cc internet, tak není od O2. Mícháš hrušky s jabkama. O2 je poskytovatel, CC internet je taky poskytovatel. Jsi nějak mimo mísu. Ujasni si, co vlastně chceš. A když nechápeš výrazy, tak si najdi jejich význam na Google a pak teprve piš dotazy.

Chráněný proti čemu? A co to je router od cc internetu? Nezlob se, ale ty vůbec nevíš která bije.

teraz neviem ci to je len blb, ale vychcany trol.