» Poradna » Počítačové sítě

Router na sdílení

Chci sdílet bezdrát. Poradíte nějakej kvalitní a osvědčenej ethernet router? Nikdy sem ho nekupoval. Díky.

Odpovědi na otázku

Dneska jsem instaloval jeden od Ovislinku IP3047 prakticky je to to nejlevnejsi co muze byt. Ale maka perfektne. Za ty prachy hodne funkci pekne rozhrani.  Muzu jen doporucit

mam router Dlink 514 (router+switch+bezdrat) a taky zatim v poho, funkci to ma taky hafo. nestezuju si stal sice 1400kc, ale kdyz si koupis nejaky jiny router (ktery neni wifi) tak te to vyjde pod 1000kc

Mohu potvrdit, mam tentýž router pro sdileni kabelovyho pripojeni, vyuzivam jak switch a tak bezdrat. Funkce jako firewall se daji plne vypnout, lze nastavit i vnitrni IP ktera bude pro vnejsek viditelna, plna spokojenost.

Ja zas zháňam router, ktorý by preroutoval dve siete bez nejakých obmedzaní. Kde by sa dal vypnúť firewall. Mám Jaht a ten sa mi podarilo nastaviť len tak, že z LAN strany na WAN sa dostanem, ale opačne to nejde. Slúži to síce na net, lenže na tej WAN strane je sieť, s ktorou by som to rád prepojil. Máte niekto skúsenosti s routerom, ktorý by bol tak jednoduchý, že by len prepojil tieto dve siete? Vďaka.

No z WAN na LAN to nejde u zadneho AProuteru taky proto se tomu rika WAN je to jen pro internet , jeste jsem nevidel router ktery by toto umoznil od toho ma router switch se ctyrmi nebo vice konektory UTP LAN a WAN je samostatny vstup ten se s nicim nevaze .

Jasné, ale existuje teda nejaký taký router, ktorý by spojil dve siete navzájom? Samozrejme dobré by bolo, keby sa dali nastavovať nejaké pravidlá, povoľovať porty a tak. Jednoducho, aby sa tie siete videli. Viem, že to tak musí ísť, keďže pingnem aj PC s IP, ktoré poskytovateľ netu pridelil iným účastníkom. My takto chceme spojiť siete, lenže nevieme, aké zariadenie presne použiť.

Samozrejme Acesspoint Router umi jak AP tak Client-infrastructure ale take birdge atd.ale spojit se mezi sebou umi jen zalezi jak si to nastavis napr jeden jako AP a druhy jako client a je hotovo pak uz jen dat connected a vse je hotovo krom nastaveni LAN a atd. Muzu doporucit jeden docela levnej cca 1800Kc uz zmineny Edimax na netu je dokonce do neho firmware pokud s tim nemas zkusenosti nechal bych to na nekom kdo uz to delal jinak mala rada musis to nechat dojet az do konce jinak mas krabicku na hazeni o zed trva to asi 2 minutky a nejlepe pred flashovanim restart PC a potom teprv flash vrele doporucuji .Ja ho uz flashoval asi 4x mam zrovna EDIMAX BR6104WQ a mohu rict ze to funguje super.A kdyz das i dobrou antenu tak neni co resit zalezi na jakou vzdalenost jake jsou podminky a zda na sebe ty anteny uvidi je tu moznost za urciteho predpokladu pouzit WIFI antenu typu sroubovice cca 16DB zde odkaz  h ttp://www.wifiobchod.cz/department.php?departmentId=13&producerId&pageId=2Směrová 13,5 dBic anténa s kruhovou polariCena bez DPH:990,00 KčSměrová anténa vhodná do zaplněných míst wifi sítěmiToto je sroubovice (Typu polarizace C ) ta se pouziva pro mista kde neni primi videni protistanice , pouziva spojeni odrazem proste se namiri na cil ,ale projdi celi stranky a je tam docela dobry popis anten , toto je jen priklad protoze jestli chces spojeni delsi nez 300m tak se pozorne koukej lze i pouzit vsesmerove ,smerove,kruhove hledej pro sebe sama nejvhodnejsi i cenove docela to tu je good .

Jeste neco kokni i na toto je to zrovna to co mam ja a docela tu lzou cituji:antena je integrovana a ma vestaveny hub , toto je lez nema hub ale switch a ma normalni antenku s konektorem na ktery pride kabel pingtail odkaz http://www.wifiobchod.cz/good.php jestli umis anglicky tak si precti toto http://www.edimax.com/ proste neda se prodejcum verit vse co bulikuji na nos lidem zde je primo stranka vyrobce edimaxu.

Ja som mal skôr na mysli klasický router, teda nie Wi-Fi, pretože Wi-Fi zariadenie už mám a je zapojené do WAN vstupu toho routera. S LAN sa na WAN (teda na počítače v tej "starej" sieti) dostanem bez problémov, opačne to však nejde. Čo som čítal na stránkach výrobcu, router má v sebe hardvérový firewall (neviem, ako to mám chápať), ktorý sa nedá vypnúť. Je tam len možnosť akejsi obojsmernej komunikácie, kde môžem pridať určité porty a tie by mohli medzi sebou komunikovať. V ponuke sú však len také, čo ani nepotrebujem. Keď som mu tam natvrdo dal port 4899 alebo 1001, tak sa nechytill. Takže hľadám niečo, čo je lepšie prispôsobiteľné. Je to tento router: http://www.jaht.com/products/router/ea2104g.htm. Takže ak ho niekto pozná, nech  povie, aké má skúsenosti s ním a či sa dá nastaviť tak, ako potrebujem.