» Poradna » Počítačové sítě

Router Mikrotik

Zdravím.Potřeboval bych poradit ohnedně routerů Mikrotik.Mám Asus RT-AC66U, ale nějak začal zlobit, takže uvažuju o novém. Přečetl jsem si docela chválu na routery Mikrotik, ale když se podívám na nabídky, vidím zastaralé wifi 802.11 b/g/n, jen 2,4 GHz, atd. Žádné 5 GHz, ac technologii, apod.Jak to tedy s Mikrotikem je? Jsou kvalitní, ale výrobce "zaspal"? Potřebuju ho do domácnosti na multimédia, NAS, streamované video, atd. Pokrytí přízemí a podkroví.Asus, na to, kolik stál, mě zklamal.Díky.

Odpovědi na otázku

neni to zadne ALLINONE reseni, co dela dela perfektne, umi pracovat s multicastem, ale neni to zadne multimedialni reseni nedej boze DLNA nebo NAS

Pokrytí přízemí a podkroví: koupil bych dva.

Na to už jsem taky myslel, ale wifi by se třeba mobil by se mi asi neustále ladil z jedné sítě do druhé. NTB není problém - jeden je dole a jeden nahoře, takže bych u konkrétního nastavil jen danou wifi, ale u mobilů problém vidím.

Mikrotik umí wifi roaming nebo MESH. Třeba tady:https://ispforum.cz/viewtopic.php

Napsal jsem to blbě. ... připojení k NAS Synology, smart TV, atd.

Ten druhý vypadá slušně. Díky.