» Poradna » Počítačové sítě

Router který se připojí přes wifi

Dobrý den, potřebuji k tepelnému čerpadlu dostat internet, spojení kabelem není možné. Poradíte mi nějaký router, který se přes wifi dokáže napojit na současnou síť?

Odpovědi na otázku

Tak zrovna na takové účely bych se opravdu na bezdrát vykašlal, zapomněl na vrozenou lenost a kabel tam dotáhnul. A ano, jde to vždycky, stačí jen chtít. Vnášet do toho nespolehlivost WiFi je hloupost. Kdybys to chtěl za každou cenu zkoušet, tak hledej WiFi zařízení (router nebo AP), který umí i režim WiFi klient.

Pokud přes wifi, tak bych se přikláněk k libovolnému Mikrotikovi. Výhoda je ta, že se jednou nakonfiguruje a funguje, na rozdíl od hraček typu TP-link a podobně, ketré se při větším okolním provozu občas zaseknou a přestanou (do restartu) fungovat.

díky