» Poradna » Počítačové sítě

Router k nasu (WD My Cloud)

Dobrý den, potřeboval bych poradit s koupí routeru, mám WD My Cloud a potřeboval bych dosáhnout co nejvyšší rychlosti, pc mam pres lan pripojeny k routeru a WD taky, ale router neni gigabitový takže to běha pomalu, lanky jsou gigabitové. Nevím který vybrat, cena do 2000kč, klidně mikrotik, je mi to celkem fuk, jen aby to pořádně šlapalo. A kdyby zvládnul přes wifi rychlost 100Mb/s tak by to bylo super. Připojení mám optické.

Odpovědi na otázku

Nekupuj router, kup si gigabajtový switch. Vsechna zarizeni doma pripoj do switche a ten pak k routeru.Pokud chces vyssi rychlost, paki pouzivaj kabel a ne WiFi tam, kde to jde.Jak rychle mas pripojeni? Pokud 100Mb a vic, pak to chce vykonejsi router, aby to cele uroutoval, v tom pripade novy router s gigabitovymi porty.