» Poradna » Programy

Router: internet přes WiFi a Kabel zároveň = vyšší přenosová rychlost?

Zdravím,

mám router Edimax [ www.alza.cz ... ] a zajímalo mě, zda-li se dá nastavit 2 připojení k netu zároveň. To znamená přes kabel k jedné síťi a přes anténu k WiF k druhé sítii a zároveň to routovat do mé sítě přes druhou anténu. Snad se dá pochopit, jak to myslím.

Dělám to proto, abych zvýšil už takhle mizernou rychlost netu.

Díky za Vaše odpovědi

Odpovědi na otázku

NE

Ty jsi dobrej komik Zapomen na to.

Ne ne. Na to srandakrabicka nestaci. Kdybyste se hodne vyblbnul, tak neco, co by to vzdalene pripominalo a s urcitymi neprijemnymi omezenimi by i fungovalo, muzete teoreticky nastavit na linuxu.

Takže třeba MikroTik?

Takze si o tom treba nejdriv neco prectete.. Ono to neni tak trivialni, jak to z laickeho pohledu vypada.

PS: Pro zacatek treba http://wiki.mikrotik.com/wiki/Load_Balancing_over_... ... .

load balancing neni "split line", ten slouzi jako automaticke prepinani na druhe pripojeni, kyz je prvni nedostupne, proto aby mi chodlia data ze dvou pripojeni soucatne, je potreba, aby protistrana toto podporovala, tj. musi umet posilat data na dve ruzne IP adresy

Load balancing je load balancing. Uz z prekladu vyplyva, ze nemate pravdu. Viz ten odkaz, kde je naprosto jasne, o cem to cele je. Tam si to ale zjednodusuji tim, ze mezi dve brany rozdeluji dve skupiny stroju v LAN, tj. nejde o presne to, co chce tazatel.
A ono to mimochodem neni sranda ani s profi HW a i pri idealnim nastaveni to vzdy neni proste vsech musek...