» Poradna » Web a internet

Router hlási neplatnou konfiguraci protokolu IP

Ahoj,asi 14 dní mám internet od Pilsfree, vše šlo jak má, až na to,že PS4 mi dělalo problémy s nat typem a online hrnaím, vyřešil jsem to tedy požádáním o veřejnou ip adresu, PS4 nyní funguje bez problémů, ale oba routery co mám, tka začali hlásit neplatnou konfiguraci IP adresy, oba je mám nastavené na dhcp, předtím tak běželi bez problému, pokud propojím antenů z routerem, z routeru kabel do ps4,tak to neběží,vyřešil jsem to tedy tak,že za anténu jsem dal switch, ze kterýho jde kabel přímo do ps4 a druhý do routeru. V ps4 jde net bez problému, router ale nejde...mobil i ntb ho najdou,ale ani se nepřipojí, u mobilu to hlásí problém s ověřením, tzn že bez připojení ntb kabelem přímo k routeru se ani nedostanu do nastavení routeru. Zkusil sem factory reset i nastavení statické IP, uložení a pak zpět na dhcp, vše bez úspěchu. Hlavní router je d-link dir 842, druhý router je tp-link tl-wr841n. Poradí někdo? ptejte se,co za info je ještě potřeba, vše dodám :)

Odpovědi na otázku

Nakresli obrazek. Z popisu neni moc jasne, kdy mluvis o kterem routeru, kdyz mas dva.

momentálně jsem v práci, ale je anténa, z antený kabel do switche a ze switche 3 kabely, jeden do ps4 a dva každý do jednoho routeru...tzn routry jsou na stejný úrovni v síti a oba nejdou,oba hlásí to samé, oba jsou dhcp. problém v ntb to není, jelikož mi nejde ani mobil ani tablet.

ve switchi taky problém nebude, protože switch nemá vlastní ip a navíc ps4 přes něj funguje. nejhprší je,že jsem zkusil i factory resety na obou routerech a nepomáhá to. ještě mě napadlo stáhnout firmware ze stránek a zkusit routry přeinstalovat...protože když máš normálně router,do kterýho není přiveden kabel a jen ho máš zapnutý...tak jsi na něj schopný se aspoň připojit se žlutým vykřičníkem a tak.

Takze se da ocekavat, ze router (antena) na strese je ochotna dat prave jednu IP adresu (coz je pri tomhle zapojeni normalni) a tu su pro sebe "urvala" PS4, na tve routery nezbylo.Bylo by rozumnejsi zapojit to zpet, jak to bylo - od anteny do jednoho routeru a pak podle vlastni chuti. Nefunkcnost PS4 res s podporou PS4, pokud to v danem zapojeni nefunguje spravne.

TO z ní i celkem logicky :D a nebude pak vadit,že z routeru A (d-link) potáhnu jeden kabel do pska a druhý kabel do routeru B (tp- link)?zkusím a napíšu co z toho vznikne...co se nat type pska týče, tak se sony nemá cenu to řešit, řeknou ti,že je problém na straně ISP, jediný co pomáhá je právě veřejná ip adresa. je to problém,kterej po světě řeší milióny lidí a pro sony je levnější a snažší jim říct, ať si pořídí jinou konfiguraci internetu než aby nějak předělávali svoje servery.

Ahoj,tak uz jsem online...zkusil sem kazdy router znova do factory resetu a hle,uz to bezi...ale musel sem to udelat pres webovy admin rozhrani...takze byl nejak zasekly firmware v obou routerech. Kazdopadne to mam porad z anteny do switche a ze switche 3 kabely, dva do obou routeru a jeden do ps4,vse vsude nastaveno na dhcp a vse jde jak ma :) i tak diky za zajem a omlouvam se za diakritiku, pisu z mobilu :)