» Poradna » Počítačové sítě

Router d-link dir600 odpojuje mobily

Neustále se mi odpojují mobily od wifi. Funguje to třeba 5 hodin v pohodě a pak nejde internet, i když se mobil tváří že wifi je pořád připojená. Po restartu routeru je vše zase na několik hodin v pohodě. A není to tak, že by byl v mobilu nastavený nějaký odpojení kvůli úspoře baterky když se mobil nepoužívá, odpojí se i během prohlížení. Divný je, že notebooky to neodpojuje. Router jsem musel restartovat protože sem zapomněl heslo. Nechal jsem defaultní nastavení. Předtím šlo všechno v pohodě, proto předpokládám, že problém bude někde v nastavení routeru. Ale nevím kde.Tak kdyby někdo věděl čím by to mohlo být...

Odpovědi na otázku

Router odpojuje len v presne vymedzenych situaciach:- zmena konfiguracie routra/klienta- start/restart- timeout po strate spojeniaPosledna vec by sa ta mohla tykat ak sa strati signal na viac ako 5min.Ak si myslis, ze nic z toho to byt nemoze, hladaj problem na mobiloch.

No to mi nepřipadá jako rada...

Pre poradenie je nutne vediet ako to mas nastavene a to si zabudol napisat urcite len nedopatrenim.

tak tam je samozřejmě na nastavení spoustu věcí. Kdybych věděl nastavením čeho by to mohlo být, tak se můžeme bavit věcně.

Mas zaujem o informacie ziskane pomocou vesteckej gule, alebo ta zaujimaju fakty?Rovno povedz, ze sa ti to neche opisat, pretoze to je moc prace.Takto to ma vyzerat ak chces relevantne poradit:http://www.zive.cz/poradna/pomale-pripojeni-...