» Poradna » Počítačové sítě

ROUTER D-LINK 605L a filtracia multicastu - po 2 min. zasekne video stream

Ahoj,chcem pozerat IPTV cez ROUTER D-LINK 605L - video ide ako multicast.Pouzivam VLC a po 2 minutach mi video zamrzne a nic (WIN7 SP1).V manuale od providera som sa docital, ze neodporucaju mat PC pripojene napriamo na internet teda bez routeru, ale co je to dnes ze "bez routeru" ... Ano vtedy to ide pekne, to som skusal. Ako dovod uvadzaju, ze filtracia multicastu ....Info: http://www.antik.sk/MANUAL_firewall.pdfNevie niekto ako to nastavit ten router, aby ten multicast video stream pekne plynule prechadzal cez router ?Mimichodom podobny problem mam, aj ked PC zapojim za VOIP telefon WELL, vtedy teda video stream akoby tiez nevedel prechadzac viac ako 2 minuty cez ten telefon .... Ale je to divne, ten telefon ma VSTUP-VYSTUP ...Dik za radu Jany

Odpovědi na otázku

Opravujem, teda v manuale od providera som sa docital, ze odporucaju mat PC pripojene napriamo na internet teda bez routeru ....

Najprv si vyskusaj, ci ti router prenasa multicast bez firewallu. Ak nepochodis, tak mas smolu. Musis pouzit taky router, ktory ma podporu pre multicast.

Ale sak pisem ze mi video ide 2 minuty, teda multicast router prepusta, lebo som to tam aj nastavil ..... Tu ide oto, preco to zasekne ....

AhojAko si nastavil ten multicast? mam tiez rovnaky rputer ale mne multicast nejde v Advanced network settings som odskrtolEnable Multicast Streams Wireless enhance mode a stale mi to nejde co ine treba k tomu donastavovat? Volal som do Antiku a povedali ze oni to nastavuju, tie routre za 10 eur

Mas tam spravny firmware ?IGMP v3 je dolezity pre multicast.

Diky za radu, ja som skusal vsetko po tom co som odskrtol tie moznosti a neslo ,skusal som to aj s kablom , aj najnovsi firmware, oni maju tie routre v HW verziach A a B, ten tvoj odkaz je na Acko a je na starsi firmware, predpokladam ze tie novsie by to uz mali mat, ale stale nic multicast mi nefunguje :D nieje to pocitacom doma mi to funguje a router mam od linksys a tam stacilo odskrtnut tu moznost enable multicast a uz som isiel aj cez wifi- tym som len chel povedat to ze mam HW verziu B a ked som to zrobil rovnako iba odskrtol tie moznosti tak mi to neslo, a chyba nemoze byt v mojom PC a tak ...z Antiku nukali mi aj moznost vyskusat to priamo kablom bez routra, by museli povolit MAC adresu ... ale k tomu som sa nedostal, prinajhorsiom by som zistil ze by to slo a to by znamenalo jedine, chyba by bola na 100% v routri :D zatial mam len take 80% podozrenie ze je v nom chyba :D

No iba som povolil enable multicast, ale mne to ide iba cez TP kabel, wifi nepouzivam.Jany

no tak skusil som to cisto na priamo bez routra a islo to takze ten multicast filtruje router, skusam tu rozne verzie firmware a stale nic, menim nastavenia ... neviem no ja mam HW verziu B a s tou mi to zatial nejde