» Poradna » Počítačové sítě

Router CISCO SOHO, administrace pomocí browseru, problém s ukládáním

Zdravím všechny,máme problémek s routerem CISCO SOHO. Pokoušíme se ho nakonfigurovat přes browser, vše funguje (pomocí Javy) do té chvíle, než se na něj pokusíme něco uložit. Velice často na můj vkus se to kousne a nic se neuloží. Někdy se něco uloží, něco ne...Browser je zaseklý, jen v okénku se stavem pořád dokola běhá modrý pruh a je nutno to vykilit a začít znova..Nakonec jsme to ale vždy nějak upoceně dokončili. Teď na jedné pobočce v Maďarsku si na to pozvali IT specialistu a ten narazil na stejný problém - ale s tím,že to prostě uložit NEJDE..Já těžko pojedu 800 km někam do Szegedu instalovat router a stejnak bych s tim asi nic neudělal, když jejich routerový expert taky nic neudělal (doufám,že to zkusil opakovaně uložit :-] ).Máme novou Javu 5.0 update 8 (na webu je ke stažení jen update 6???), v Maďarsku taky stahovali nejnovější verzi. Se 4 to nešlo. Zkoušíme to i v IE i ve Firefoxu (žádný rozdíl)Jestli máte někdo podobnou zkušenost nebo víte co s tim hergot je, prosím pomožte..Když to nepůjde, padá zodpovědnost na mou hlavu...ach jo..

Odpovědi na otázku

Hejhola, nikdo neví??:( Nikomu se nestalo nic podobného?

OMG, copak se to stalo jen me?

Je dost mozne, ze ano. NIKDO totiz cisco zarizeni neadministruje pres web. Je to proti lidskemu rozumu i proti prirode. :o))Zkuste konfigurovat jako normalni clovek pres telnet (nebo pokud byste byl na miste, tak pres konzoli).Ten router bude mit asi vadnou pamet nebo se upekl (chlazeni nepodcenovat). Kazdopadne je to priznak zavady. Tedy pokud treba nekdo nemenil IOS apod.

Zdravíčko, díky za info.Proti lidskému rozumu je podle mě administrace telnetem. Neříkám, že to není lepší, ale nejsem vysokoškolák abych se v tom vyznal:):)Každopádně díky za radu, až nám ho pošlou juknem na to.