» Poradna » Počítačové sítě

ROUTER bez restaru

Zdravím, začínám být už zoufalí, nemůžu najít dobrý router.Jako první špatnou zkušenost jsem měl s Zyxel Prestige P-660HW-T3.Několikrát týdně jsem ho musel restartovat.Pak jsem měl nějaký TP-LINK který teď nedokážu dohledat, byl býlí a měl 3 wifi antény a nebyl úplně levnej.Také jsem ho musel restartovat.Další pokus s TP linkem byl TP-LINK Archer C2 AC750 Dual Band.Také nutné restarty i když ze všech doposavaď nejméně.Jako poslední jsem koupil ASUS RT-N12 ver.D.Chvíli jsem si ho jaké má super web rozhraní a fungoval bez restartu.Ale teď jsem se přestěhoval do lokality kde máme optickej rozvod a mám připojení 50/50Mbit.Router tuto rychlost uroutuje tak tak na hranici, procesor lítá na 95% a to jsem vypnu firewall a jiné podobné zátěžové funkce.Jenže!!! --> Po měsíci provozu ho musím 1x denně restartovat!!!!!!!Takže bych poprosil o radu jakej router vydrží běžet aspoň týden, néli měsíc bez restartu a uroutuje na wan rychlost 75/75 Mbit.díky za rady....

Odpovědi na otázku

Sakra, nemůžu to editovat abych opravil ty chyby :D Tak se omlouvám :D

a timhle si chtel rici co? krom toho, ze mas zabavu a potrebu restartovat routery, alespon jednou za den? cemu rikas zatezove funkce? svemu zavirovanemu pocitaci? vypinat firewall alespon na routeru neni nejvhodnejsi napad

Asi jsi nepochopil že je nerestartuju pro zábavu. Ty si někdy viděl můj počítač? Radši zalez s takovýhlema kecama.

Asa 5505 pripadne novejsi asa 5506Je to enterprise level device. Slape porad

V routeru nelze nastavit 1x denně v určitou dobu automaticky restartovat?http://www.htpcbeginner.com/asus-wireless-router-auto...

Pokud vím tak jsem to tam neviděl, ale omrkrnu to ještě.

Nejspolehlivější routery, které nepotřebují restarty, jsou Mikrotiky.

I MikroTik potřebuje jednou za čas restartovat, v případě aktualizace RouterOS Saamozřejmě MikroTik je skvělá volba a také jej vřele doporučuji.

Restart v případě, že aktualizuješ firmware není restart kvůli tomu, že router nefunguje.Navíc od ostatních routerů Mikrotik není třeba restartovat při změně jakéhokoliv nastavení a to včetně nastavení WAN rozhraní atd.

To samozřejmě vím, doufal jsem, že ten mrkající smajlík na konci osvětlí, že se jedná o vtip.

A nenapadlo tě, že bys po vyzkoušení milionů routerů měl tu chybu začít hledat jinde??? Já jsem vystřídal už taky několik routerů (a xDSL modem/routerů), ovšem ne kvůli chybám, ale postupným upgradům za lepší a nikdy žádný z nich nepotřeboval restartovat. Vždycky každý jel bez problémů několik měsíců až let nepřetržitě. Momentálně jedu na TP-LINK Archer C20 a ten mi tu jede nonstop asi rok a půl, vypnutý byl za celou dobu možná 5x, když jsem byl na dovolené nebo jsem ho přemisťovat do jiné místnosti. Takže místo vymýšlení, který se nerestartuje začni tím, že popíšeš, proč ho vlastně restartovat musíš, co ti to dělá za chyby?

Presne tak JackBrno. Je mozne a povedal by som aj pravdepodobne, ze nejake zariadenie v sieti vyraba nejake konflitky a preto tych X spominanych modelov malo nejaky problem.Tazatel by mohol rozvinut, ako sa to sprava ked to musi restartovat...

Zatuhávání wifi-routeru je typické pro silně zarušené prostředí. Pokud tento problém neznáte, máte štěstí, že u vás rušení není až tak markantní (například že si sousedi nepořídili 10dBi antény).

Mozno by tazatel mohol spravit pokus, vypnut na routri WiFi, jeden zo spominanych routrov nastavit do rezimu AP a vytvarat WiFi na nom.Potom sa uvidi, ci bude zamrzat hlavny Router alebo ten AP.

No, bydlím v paneláku uprostřed sídliště, takže rušení je tady fakt docela silné na všech kanálech, ale přesto mi nikdy žádný z routerů nezatuhnul.

No je pravda že ten Asus se seká až teď co bydlím v paneláku, takže to by mohlo být. Ale většinou se sekne při provozu přes LAN. Například včera když jsem nahrával muziku na google music z PC pře LAN.Nicméně ty předchozí routery se sekali v lokalitě kde rušení nebylo.

Restartovat musím protože nejde internet a to samozřejmě ve všech zařízeních.

Měl by jsi hledat chybu jinde a ne v routeru.

Jako někteří předemnou bych ti taky doporučil Mikrotik. Ale takhle časté restarty nejsou normální ani u těch shit routerů. Často se to děje z důvodu přehřívání. Neudělal jsi náhodou nějakou kravinu typu že máš router položený na/vedle/u topení? Nebo tak něco?

Casto za to muze odchazejici napajeci adapter

Časté zatuhávání SoHo wifi-routerů znám velmi dobře z doby, kdy jsem měl TP-link. Na vině bylo kromě humpolácky napsaného firmware silné rušení a velký provoz v kombinaci se špatným signálem. Ztrácející se pakety / přerušená spojení zaplnily operační paměť a byl potřeba restart. V té době jsem to řešil spínacími hodinami, které router v noci preventivně restartovaly.

To je zajímavé, ale ten router není starý ani rok. Nicméně zkusím ho v práci změřit.

Router je na poličce ve dvou metrech, okolo jen vzduch.

Kolik se připojuje zařízení?

6x LAN a asi 8+- WIFI

Takže - ZyXEL 660HW-T3 je ADSL 2+ modem a jeho výkon je úměrný té lince. TP-Link Archer a Asus RT-N12 jsou gigabitové routery a 50/50 uroutují lehce.Všechny tři zařízení jsou stabilní a restarty nepotřebují, pokud sedí na stabilní lince (ZyXEL) a pokud je nelikvidujete nějakým nadměrným či vadným provozem přes vnitřní síť (TP-Link a ASUS).Tip: zapojte si vnitřní síť do switche, vypněte WIFI (obvyklý zdroj potíží a vad) a router zapojte jediným kabelem z toho switche ( takže do něj dejte jen jeden kabel do WAN a jediný kabel do LAN.Nepadá, že ? A má plné tempo, že ?

Preto navrhujem pouzit nejaky z tych starsich routrov v rezime AP. Bezna domacnost sa dnes bez WiFi ani neobide.

ZyXEL 660HW-T3 je ADSL 2+ je srot, moj je uz davno kremikovom nebi...

Kup si Asus N-55 alebo N15, mne slape N-55 OK uz treti rok, oproti Zyxelu sa to neda porovanat. Vypadok PPopE niekolko krat za hodinu, s takym pripojenim sa neda pracovat....

To že má router gigabitovej WAN neznamená že to dá ten procesor. Tím se i někde nějaké stránky zabývají že měří rychlost lan<-->wan.Nevím proč by měl nadměrný provoz po lan zasekávat router.Občas přenáším po místní lan velké soubory ale to by nemělo vadit routeru i kdyby to přes něj běželo. Já to mám navíc přes switch.

To by mě zajímalo, co s tím děláš. Provozuju ASUS RT-N12 na 100mbits od UPC a nemám absolutně žádný problém jet na nějakých 90mbits s několika připojenými zařízeními. Otázka je, jaké funkce atd jsi tam měl zapnuté.Jinak doporučuji Asus RT N18U. TP-Linku bych se zásadně vyhýbal, nebo do nich nahrál DD-WRT

Ja mam S TP dobre skusenosti. V pripade, ze TP link zamrzal, vzdy za to mohlo silne zarusenie WiFi.Osobne mam skusenost, ze v starom byt kde bolo zarusenie extremne mi 3-rocn WDR4300 zamrzal tak 2x za mesiac. Po prestahovani do inej lokality je vsetko OK.Dany TP link zamrzal aj v pripade DDWRT aj v pripade Stock OS.

No já se TP-linkům zásadně vyhýbám. Nemám s nimi dobré zkušenosti a taktéž FW není buhví jak dobrý. Jak jste řekl... při více wifinách není schopen pracovat korektně a hlavně na rok 2016 má opravdu ubohý firmware bez rozsáhlejších nastavení co nabízí konkurence.

Jasne, v pohode, momentalne setrim na Synology router. Nemam potrebu na doma nasadzat nejaky Mikrotik. Ked nemas dobru skusenost, tak nie je o com. Ja len, ze mne to zas tak pruserove nepripadalo. Bavime sa o zariadeni na doma, nie do SOHO ani vyssie.

"Jasne, v pohode, momentalne setrim na Synology router. Nemam potrebu na doma nasadzat nejaky Mikrotik"Nemam potrebu nasazovat Mikrotik, tak setrim na drazsi Synology. Pobavilo

Jirko, ja viem, ze zijeme v socialnych statoch(rozumej, ze vsetci, co nekradnu su socialne pripady), ale pre mna cena nerozhoduje. Ja som mal na mysli zbytocne sofistikovany a zlozity Router OR, kde vyuzijem jeho moznosti na minimum. Synology je jednoduchy a stabilny a pre mna uplne vyhovuje. Navyse neviem, ci najdes mikrotik v tej cene aj s 802.11ac..ale budis..

*Router OS.

Mne to jenom pobavilo, kup si co chces, nemyslel jsem to jako osobni utok nebo snad snahu ti to vymlouvat.Napis prosim potom, jak jsi s tim Synology spokojen, az ho koupis.(jen na okraj: http://routerboardy.heureka.cz/mikrotik-rb962uigs-5hact2... - detailni porovnavani parametru proti tomu Synology jsem nedelal)

Ma ho kolega asi pol roka a je spokojny. Ja mam doma XPEnology NAS a prostredie je velmi podobne az rovnake. Co mi napriklad sedi na tom Synology Routri je funkcia WoL, ze mozes zobudzat cez webove rozhranie routra stroje za nim, VPN server(ale ten mi teraz bezi na XPEnology) atd.Kolega nemal zatial ziaden problem s tym routrom.

Bezva, dik a at ti slouzi, az si ho koupis.

Dakujem, zatial mi sluzi WDR4300 (kupeny v Cine asi pred 3-4 rokmi s inym modelovym oznacenim a Cinskym FW za polovicnu cenu) :)))))FW som tam flashoval cez JTAG :) bolo to zabavne :D

Když jsem ten internet měl nový tak jsem si chtěl zapnout QOS. Pak jsem musel vypojit internet abych se vůbec dostal zpět do nastavení to QOS zase vypnul. Vypnul jsem jsem tam většinu věcí co nějak analizujou pakety.

Nejspíš to vždycky rozšťouráš.

Pokud spolehlivost a výkon tak můžu doporučit mikrotik, odroutovat 50Mbit to zvládne levou zadní.

Tady máš pořádný routerhttps://omnia.turris.cz

Zkus tam dat jiny firmware. Doma mam od asusu RT-n65u a porad se prehrival a musel jsem ho restartovat. Dal jsem tam nejaky padavan firmware a od te doby naprosto bez problemu. Dej do googlu "RT-N12" alternative firmware a neco si najdi.