» Poradna » Počítačové sítě

Router asus wl500g: ako nastavit wifi?

Mam router Asus WL-500g, je pripojeny cez adsl-modem do internetu, a eth-kablom je k nemu pripojene pc. vsetko funguje, ako ma. Teraz by som rad spojazdnil wifi, a pripajal sa k routeru bezdratovo notebookom. Netusim vsak, ako to mam vsetko nastavit, tie skratky mi nic nehovoria.

V nastavovani routera na wifi-zalozke mam v polozke "authentication method" na vyber:
Open system or shared key
shared key
WPA-PSK
WPA
Radius with 802.1x.

Co z toho mam vybrat? Pod tym su este kolonky
WPA encryption (na vyber moznosti TKIP, AES, TKIP+AES),
WPA pre-shared key (tam asi neico treba napisat),
WEP encryption (WEP-64bit, WEP-128bit),
Passphrase,
WEP key (styri policka, 1,2,3,4),
Key index (na vyber moznosti 1, 2, 3, 4)
a Network Key Rotation Interval

Rozne sa to zatmavuje a meni podla toho, co vyberiem ako "Authentication method". Ako to mam nastavit tak, aby bol system v ramci moznosti co najlepsie zabezpeceny?

A notebook ma system WindowsXP (+sp3). Tam tiez netusim, kde a ako to mam nastavit...

Odpovědi na otázku

vyber WPA, nebo líp WPA2, pokud je tam i podvolba AES tak ten. WEP rozhodně nikdy nepoužívej.
Do toho políčka u WPA-PSK se zadává heslo, které si volíš ty a budou ho používat potom všechna zařízení které přes své wifi připojíš.

WPA2 tam nemam, asi ho ten router nepodporuje. Len WPA a WPA-PSK. Cize vyberiem ako metodu WPA-PSK, ako "WPA-encryption" zvolim TKIP+AES, a do policka "WPA Pre-shared key" dam dake poriadne heslo.

Vsetko ostatne mam sede (neda sa vybrat/zvolit), len je tam este moznost "Network key rotation interval", standartne je tam nula, to mam nechat?

Vo windows kde sa to nastavi? MAm notas klasicke "centrino", s intelovskymi ovladacmi...

Mam ASUS WL-600g WiFi. WPA2 ide, ale nemozem pouzit, nepodporuje notebook. Sifrovanie musia podporovat obe (vsetky) zariadenia.
"Network key rotation interval" > nula, znamena platnost kluca je neobmedzena (na furt - po slovensky).

"A notebook ma system WindowsXP (+sp3). Tam tiez netusim, kde a ako to mam nastavit... "
Dal som si vyhladat siet, naslo moju siet, chcelo nastavit sifrovanie (alebo kodovanie ?, aby ma tu nebili), tak som zadal WPA a napisal heslo.

Este jedna rada "nazov siete". Nedaj Tvoje priezvisko, susedia ked chcu skodit, vedia komu. Nedaj ani "Asus WL-500g" pomahas pripadnemu zaskodnikovi (vie s akym routrom ma do cinenia). Hod tam hoci "kaktus" a nech sa vsetci poseru.
Nech sa Ti dari.