» Poradna » Web a internet

Router Asus + openvpn

Zdravím všetkých. Potrebujem poradiť.Na routery Asus RT-AC58U sa pokúšam znovu rozbehnúť openvpn server ktorý mi pred dvomi cca rokmi fungoval.Na počítači (win10 aj win7) som inštaloval openvpn (najnovší 2.5.0 skúšal som aj 2.4.6), ovšem pri nadviazaní spojenia vypíše klášku WARNING: --ns-cert-type is DEPRECATED. Use --remote-cert-tls insteadA spojenie sa nevytvorí.Ako to vyriešiť netuším.Router má najnovší firmware.Pomôže niekto?

Odpovědi na otázku

Novému klientovi se nezdá jeden řádek konfigu, navíc je to jen varování, ne chyba. Zabvíš se toho, když podle doporučení (a návodu) upravíš serverový i klientský cfg.Spojení by se mělo vytvořit i tak, je možné že ti v cfg ještě něco schází, nebo server naslouchá jen na WAN portu a ty jsi za LAN portem?

Máš v routeru poslední FW?U nastavení VPN přejdi do "pokročilá nastavení" a klikni na výchozí hodnota. Následně "Použít", vyexportovat novou konfiguraci a tu nahrát na pc, která se mají k VPN připojovat.Samozřejmě je dobré vytvořit i uživatele pro VPN, aby jsi nepoužíval účet admina.

"výchozí hodnota." tam nevidím https://ctrlv.sk/DmXB

Tak se na stránce posuň úplně dolů a jsou tam 2 tl... a to levé světě div se "výchozí hodnota". A ještě jednou máš poslední FW?

Nejako to tam stále nevidím.https://ctrlv.sk/LtkPFW som aktualizoval najnovší.Asi sa na to vykašlem.

Zkus HMAC auth nastavit na SHA1. Pak musíš znovu vyexportovat konfiguraci.

Keby si sa pozrel na ten obrázok tak by si videl že je tak nastavený.

Máš pravdu, přehlédl jsem to :)

Ďakujem za snahu, problém vyriešený.Resetoval som router do továrenského nastavenia, zadal som ručne znovu všetky údaje, vyexportoval nový súbor client.ovpn a už to funguje.

aby jsi je česky abys

Stejně tak jako, že na začátku věty má být velké písmeno!Čím tento koutek spisovné češtiny pomohl k vyřešení nefunkční VPN?