» Poradna » Ostatní

Router a jeho dosah

Doma používám wi-fi připojení přes starší router Tenda ( cca 6 let ). Vše bylo OK po celém bytě. V poslední době se však stává, že v jedné místnosti není signál. Je vůbec možné, aby se signál nějakým způsobem ztratil anebo je to prostě blbost.

Odpovědi na otázku

Buď se ti změnilo něco v bytě, ruší tě nějaký jiný router od souseda nebo prostě Tenda dosluhuje.

no o to mi tak trochu jde. Buď jestli když router jede, tak prostě jede bez ohledu na okolí, anebo jestli je vůbec možné, aby se mohl signál prostě určitou dobou používání ztrácet

No a koľko signálu si tam mal keď to fungovalo?

používal jsem tam pro mobil, a tam byl signál velmi silný

Zkus nějaký wifi analyzátor. Třeba zjistíš, že v tom pokoji je na stejném kanálu silný signál hned od 3 sousedů. Pak by to vyřešilo prosté přehození signálu na takový, který se v tvém bytě používá nejméně.

Přečti si a přelaď. Za pokus to stojí. Ale může odcházet i HW. Znám dobře u bezdrátových domovních zvonků, časem ztrácí dosah (asi kondenzátory?.https://www.zive.cz/clanky/wi-fi-jak-si-zajis...