» Poradna » Počítačové sítě

Router a Access point

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli ve firmě, ve které bych chtěl ethernet + wifi, můžou fungovat access pointy, pokud by síť vypadala následovně: Modem + switche + patch panely - datové zásuvky a zmíněné access pointy, nebo jestli je nutné vyměnit modemy za routery. Děkuju za odpověď

Odpovědi na otázku

On ten modem bude nejspíš kombinovaný s routerem.Co je to za typ?

ZyXEL NBG-460N Doufám, že tomu rozumím dobře, a funguje to tak, že se lze připojit k wifi na routeru, a tam, kde to již router nepokryje, se umístí access point, který komunikuje s routerem a jenom ten signál přemístí k němu 🤔

Jak jsi přišel na to, že ZyXEL NBG-460N je modem? Je to normální router s WAN-portem a wifi. Ano, můžeš k němu připojit access pointy. A samozřejmě klidně přes strukturovanou kabeláž, to je úplně jedno.

To je router - žádný modem.Trochu se děsím tohoto:"jestli je nutné vyměnit modemy za routery"Doufám, že to množné číslo je překlep. Protože jinak je to asi nějaké divoké řešení a chtělo by to zrevidovat.

Myslim ze nejrozumnejsi bude nechat si to udelat na klic jinou firmou.... tohle jinak asi nedopadne dobre