» Poradna » Počítačové sítě

Router + switch

Dobrý den,prosím o informaci/radu.U vchodových dveří mám modem a router. Kabelem rozvedeno dál po bytě. V jedné místnosti bych potřeboval napojit na kabel tři zařízení. Pomůže mi v tomto switch napojený na kabel od routeru, nebo s budou IP s napojenými PC "hádat"?Děkuji za Info.

Odpovědi na otázku

Pomůže.

Ano, pomůže a tohle je přesně účel zařízení typu switch. Problém by mohl být jen tehdy, kdybys koupil nějaký switch s managementem, tedy s možno nastavování. Ale pokud koupíš obyč. "hloupý" switch bez možností nastavení, tak to bude ok.

Pokud má tvůj (wifi?)router gigabitové porty, kup gigabitový switch. Pokud máš router jenom 100Mbit/s, i tak bych zvážil koupit gigabit, rozdíl je tři stovky, ale je to na tobě. Je to investice na delší dobu, až bys kupoval nový router, bude už nejspíš gigabitový. Pro tři zařízení ti stačí pětiportový, třeba https://www.alza.cz/d-link-dgs-105-e-d367670.htm . Má tu výhodu, že má kovové pouzdro, je tedy o něco lépe chlazený a pokud by ležel na stole, kabely ho díky vyšší váze nestáhnou tak snadno na zem.Pokud bys do budoucna měl pocit, že by jeden rezervní port nemusel stačit, kup zrovna nějaký osmiportový, třeba https://www.alza.cz/tp-link-tl-sg108-levne-d2...

Mozna co jeste bude treba, nepotrebujes i v te mistnosti rozsirit wifi bezdrat? Pokud ano, neni problem koupit router a prepnout jej do funkce switch. Budes mit 4 pripadne 5port switch i s wifi. Je to drazsi, ale nekde clovek potrebuje bezdrat rozsirit.