» Poradna » Počítačové sítě

Roter firewall

Ahojte mám otázku v nastavení routeru mám možnost zapnút firewall ale otázka znie je dobré mať firewall zapnutý aj v routeru a aj vo windowse? Nebude sa to bit? Používam kaspersky.

Odpovědi na otázku

Ne, nebude. HW firewall v routeru je lepší, než ten ve windows.

čo to melieš za chujoviny, Integrovaný Firewall vo Windows, od OS Vista, patrí medzi najkvalitnejšie na trhu. Lacný šunt router má základné, nemenné predstavenia, vhodné akurát na vlastnú ochranu modemu. Je deravý ako rešeto, pravda, ak nemá doma minimálne tento základný HW firewall, napr.model od zyxellu: https://www.alza.cz/zyxel-zywall-usg-60w-d217... Ale aj tam je nutná manuálna makačka v individuálnych nastaveniach ktorú zvládne mierne pokročilý užívateľ. Dnes, v 21. storočí, sú to masy žiakov absolvujúcich prvé ročníky ZDŠ, ktorých vyučujú zdatní IT "sučáci", potomkovia milicionárov a ostatných tupcov.