» Poradna » Mobily

Rotbitá SD karta?

Zdravím. Mám SD kartu kolem 1 roku. Nikdy s ní nebyl problém, ale včera při restartování telefonu se mi karta přestala zobrazovat. Všdchny fotky mi automaticky zmizely, protože jsem je měla na SD kartě, ale ta mi přestala fungovat. Zkoušela jsem dát do mobilu jinou kartu. Šla uplne v pohodě. Mobilem to není. Tu rozbitou SD kartu jsem dnes zkusila dát do pc. Zobrazila se mi, ale složky v ní byly prázné. Je rozbitá už na dobro, nebo mám šanci svoje všechny soubory v ní získat nějakým zpusobem zpět?

Odpovědi na otázku

Karty nejsou spolehlivé médium na skladování dat. Můžeš zkusit kartu prohledat třeba pomocí programu Recuva, ale moc si od toho neslibuj.Pro příště si v mobilu aktivuj zálohování do cloudu. Třeba google ti poskytuje neomezenou kapacitu na fotky (pokud si zapneš, že se budou zálohovat v "omezené"* kvalitě).* Nepoznal jsem žádný viditelný rozdíl.