» Poradna » Mobily

Root telefonu_odinstalace programů nejde

Po této "úpravě" telefonu (SonyXperiaE3) jsem měl za to, že nejdůležitější věc - odinstalování nepotřebných aplikací a uvolnění paměti půjde v pohodě provést. Jde to ale asi tak jako před tím - nijak. Čističe a přesouvače typu SDMaid, CCLeaner, Link2SD nebo podobné serióznější aplikace root ignorují. Ten první dokonce hlásí, že root funkce nejsou povoleny. Přitom info prográmek Root Checker potvrzuje správnost a přístup ke nepřístupným funkcím po rootu.Nebo je nutný nějaký speciální postup, který jsem neudělal? Něco jako reset telefonu, nebo formátování sd karty, která má mít dva oddíly úložistě, atd? Potřebuji zpřístupnit více paměti a vyhodit programy, které nikdy nepoužiju. díky za radu pro neznaléhoPetr

Odpovědi na otázku

vyprdni se na cisteni telefonu, stahni si novou ROMku podle vkusu a nainstaluj cely telefon znova!!

uživatel jednoznacne pozadal o reseni jak resit konkretni situaci, tvoje rada je k nicemu, navíc ji ani nijak nerozvadis a nedáváš jasny navod jak postupovat. odpovedi tvého typu jsou k nicemu a v takovem pripade ti vyrazne doporucuji na příspěvky nereagovat ! dekuji

prdlajs, dal jsem mu lepsi radu, nainstalujes si radeji cistou instalaci Windows primo od MS nebo si radsi stahnes image od Aceru a instalujes to i s tim balastem co k tomu davaj?

Tak zkus, zda jsi schopen přes Total Commander např. nakopírovat něco neškodného (třeba malý txt soubor) někam do kořene systému. Při rootnutém telefonu by to mělo jít.

píše chyba při otevírání souboru, a také něco o připojení jednotky (mount/unmount)

Hmm, ale to "něco" může být celkem důležité.

Pokud už máš skutečně telefon rootnutý, tak na předinstalované aplikace je nejlepší ES File Explorer https://play.google.com/store/apps/details , který s root právy pracuje a všechny předinstalované aplikace mu nedělají žádný problém je odinstalovat :) .

rootnul jsem to přes Kingo Root, který to udělal za 5minut a na konci se objevili 2 progámky, které to potvrzují: Root Checker Basic a SuperUser. Ten teď hlídá žádosti a povoluje je (vždy to na screenu potvrzuje). Tak nevím co jiného by mohl chtít.

Pokud mas urcite root,tak na dokonceni pouzi jeste SuprSu,ale pozor dej jen normal.A na odstraneni tech veci pouzi Unistaler je cesky a vypise ti ktere veci muzes odinstalovat.Napred ti je da do kose a pokud neco nebude fungovat muzes je vratit.

Na smazani tech veci ze systemu. http://uloz.to/xpHPv5kr/system-app-remov...

Mozna bude stacit i free.Teda snad https://play.google.com/store/apps/details

Pokud mas urcite root tak ten supersu to pozna a napiseti uz nemas root.

Napise ti ze.) oprava)

no já myslím, že nevíte jak root funguje a proto nemáte šanci - bejt váma radši na nic nešahám ... pokud byste chtěl vědět co vám chybí, tak sice máte root, ale chybí vám aplikace pro správu root práv - např. SuperSU, který zajistí to povolení ostatním aplikacímdalší věc je, že ani s rootem vám nepůjde běžnou cestou odinstalovat program - dělá se to tak, že ho přímo vymažete ze systémových složek - což může při neznalosti vést k poškození systému, které vy zřejmě nebudete schopen vyřešit.doporučuji poctivě nastudovat na XDA

Jo a než začneš něco odinstalovávat, tak si udělej kompletní systémovou zálohu!

Bohužel je zcela myůný už tvůj hlavní předpoklad, že odinstalací defaultních aplikací uvolníš místo. Omyl, ty aplikace jsou v chráněné samostatné části paměti, takže jejich odinstalací nezískáš v uživatelské paměti vůbec nic. Druhý mylný předpoklad je ten, že samotné provedení root umožní tu odinstalaci. Neumožní, musíš mít nejprve aplikaci, která by uměla root využít. Výsledek je ten, že se na to vyprdni. 1) tím nic nezískáš a 2) je velmi pravděpodobné, že se vrhneš na důkladné čištění, při kterém celkem jistě smažeš i nějakou defaultní aplikaci, která je podle tebe zbytečná a zboříš si tím systém. Zítra tu bude dotaz, jak vrátit smazané defaultní aplikace, už to vidím... Pokud ti některé defaultní aplikace vadí, tak je můžeš snadno a bez rootu deaktivovat ve správci aplikací - vše. Tam u každé systémové aplikace najdeš tlačítko "Vypnout" nebo "Deaktivovat" (u některých je potřeba nejprve použít "Odinstalovat aktualizace", aby se možnost vypnutí ukázala). Tím ti daná aplikacr zmizí z nabídky, jako bys ji odinstaloval, přesto ji můžeš snadno obnovit. A ty, které mají tlačítko zašedlé a vypnout nejdou, ty jsou propojeny se systémem a jejich odinstalací bys to po*ral. Tak to promysli a nedělej blbosti, které ti stejně k ničemu nepomůžou.

Souhlasím s tím, že si neuvolní místo tam kde si myslí, že si ho uvolníjinak už tak moc pravdu nemáš - spousta aplikací které vypnout nejdou jsou uplně zbytečné pro běh systému

Paměť možná neuvolníš, ale zrychlit telefon tím můžeš, pokud aplikace, které nejdou odinstalovat běží na pozadí a zatěžují nejenom RAM, tak i CPU.Já u své Sony Xperia Mini Pro SK17i dokonce navýšil výdrž baterie o cca. půl dne a celkově se mi zdá telefon plynulejší :) .

jj, kupříkladu některé appky od Google

Jenže ty appky od google umožňují základní funkce androidu Ty ostatní vypnout lze i včetně googláckých.

Možná jsem to napsal trochu blbě, nemusí to být přímo appky nutné pro běh samotného systému, ale pro funkčnost základních věcí, jako kalendář, kontakty, synchronizace, Play atd. Toto jsou věci, které většina lidí využije. Zbytek vypnout jde.

to by ses divil co všechno v telefonu mít nemusíš ... jasně že pokud chceš používat "nějaký" kalendář, musíš mít např Calendar Storage - aby si měl kam ukládat data, ale už nepotřebuješ aplikaci Calendar, protože používáš např. jinou (otázkou pak zůstává např kliknutí na datum ve statusbaru, ale nic horšího než UI FC se ti stát nemůže) ...

Použij Titanium Backup Pro