» Poradna » Mobily

Root redmi 9

Dobrý deň,pokoušam sa rootnut mobil redmi9. Skúšal som to predtým s tabletom Lenovo a mt Alcatel. Podarilo sa. Lenže tie mali nižšie verzie Androidu a boli bez mi zamknutia. Podarilo sa mi akurát nastaviť možnosti pre vývojárov a voľbu odomknutie OEM. S MI uzamknutim som si už neporadil. Nemôžem to robiť s PC a mobilnými dátami. Pomôže mi niekto?Vopred pekne ďakujem.P.S. Pokúšal som sa o root pomocou kingoRoot, kingRoot, Framaroot, Magisk. Maximálne to dôjde na 90% na one click. Potom mi to ukáže chybu a odkáže na PC....Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.Ben

Odpovědi na otázku

Jaký smysl má dnes rootovat telefony? To mělo smysl tak deset let zpátky, kdy byly hardwarově zoufale slabé a bylo potřeba s využitím rootu obcházet různá omezení. Ale dnes je to jen zbytečná komplikace a kromě toho ti přestanou fungovat bankovní aplikace, pokud nějaké používáš.

IB som používal x rokov. Teraz som finančne 'down', takže nepotrebujem. Chcel by som si MT upraviť tak, aby sa dal použiť na učenie programka...

"Programko"? To jako fakt? Je ti 14? No ale k věci. Fakt nechápu k čemu ti bude root na učení se programování, když přes termux do telefonu bez rootu nacpeš všechny myslitelný a nemyslitelný jazyky.

Třeba to slovensky znamená něco jiného.

Mít mobil bez rootu, je jako mít Windows bez administrátorského přístupu. Přinejmenším, dokud se Android nenaučí zálohovat mobil tak jako to umí Titanium Backup či Swift Backup, tak rootování bude mít stále smysl.

Ano, root zvysuje i sebevedomi. A pokud se jedna o skolaka, bez rootu je ve skole vyloucen z kolektivu ;) Tak karle, mas root? ;)

Nevím, o jaké škole mluvíš, ale vzhledem k tomu, že root je minoritní záležitost a že je spíše moderní mít iPhone, tak silně pochybuji, že školáci mají houfně rootnuté mobily. A ano, mám root, chci mít totiž kontrolu nad tím, co si budu zálohovat, kdy si to budu zálohovat a kam si to budu zálohovat. To mi Google ani v 21. století neumožňuje.

Xiaomi myslím zamyka bootloader. Mas ho odemceny? Tuším ze to funguje pres zaslání kódu primo od xiaomi čekalo se na to par týdnů. Od určité doby to začali zamykat. Určité existují i jiné metody jak oficiální odemknutí od xiaomi, ale predpokladam, ze tam bude potřeba speciální hardware.

Tak, tak

I když dvakrát Vopred pekne ďakuješ, na tvoje Jak, se musím zeptat Proč?

Potrebujem si upraviť mobil tak, aby fungoval ako quasi PC. Kvôli učeniu programka. Nebudem rozpisovať o koľko nb som už z rôznych dôvodov prišiel...

Stahni si aplikaci od xiaomi mi unlock tool a postupuj podle návodu na internetu. Pokud se to nepodaří pak je problém mezi klavesnici a zidli

Odemknutí je nutné.Tady je spousta návodů, určitě tam najdeš postup.https://www.google.com/searchVzpomínám si, že když jsem to dělal na Xiaomi Mi MAX, tak na e-mail přišlo povolení a bylo tam uvedené červené číslo - to je důležité. To červené číslo je počet hodin (vyjde to na několid dnů) po které je nutné čekat a potom znovu požádat o kód k odemknutí. Pokud se nepočká, tak se celý proces zruší a třeba všechno znovu opakovat od začátku.Na českých návodech to nebylo uvedené a zjistil jsem to až po překladu čínštiny.

RN9P jsem rootoval skrz custom rom loni. Je třeba si vytvořit účet u xioami, ten mít v telefonu alespoň dva týdny. Následně přes jejich SW a PC odemknout bootloader (někdy po žádosti ještě nějaký den počkat), pak teprve jde root či případně další věci. Na netu jsou přesné návody.

Tady máš postup v angličtině. V každém případě bych ale zvážil, jestli ti to riziko za to stojí, protože ano, bez rizika to není. Bez rizika by to bylo, kdyby Google do nastavení dal možnost, zapnout a vypnout si root. To se ale sotva někdy stane.https://www.guidetoroot.com/root-redmi-9/