» Poradna » Mobily

Rom v telefonu

Dobrý den, používám mobil huawei P30 pro pro stahování dat z internetu, cca 40 GB soubory, filmy, archivy a data pro zálohu z Google účtu, tyto soubory pak přesouvám z mobilu na pevný disky pro zálohutýdně tím mobilem projde tak 500 GB datmobil má velice rychlé stahování a můj pc za nic nestojí proto ho používám, chci se zeptat jestli to tomu mobilu nevadí z dlouhodobého hlediska děkuji

Odpovědi na otázku

Ano, každému zařízení vadí, že ho uživatel používá a opotřebovává se. Ideální je tedy nechat ho v krabičce ve skříni a ani ho nerozbalovat.Pokud ho máš na používání, tak ho normálně používej a neřeš blbosti.

Ovšem 500GB dat týdně v mobilu určitě normální používání není

500GB týdně zní pekelně moc, na mobil..Ale nebuď omezený, koukni třeba na iPhone 13 Pro/Pro Max a jejich natáčení videa do ProRes 422, V 4k@30FPS při nějakých 700Mbit/s nebo kolik je maximum, to natáčí cca 5-6GB/minuta záznamu. Natočit 100 minut videa týdně mobilem už nezní tak hrozivě, že :)

Je, ale vůbec bych se tím nezabýval, ani neomezoval.

Vadí. Odrovnáš mnohem dřív úložiště.

A kdyby vadilo ? Pak večer nusneš ?Neřeš, využívej dle libosti, až to odejde nahradíš jiným zařízením.

Rom v telefonu? Jak jsi tam toho Roma nacpal? Nebo ti tam sám vlezl?

"dlouhodobého"Co to znamená, 2 roky nebo déle? V době záruky bych se nebál, vždy existuje reklamace. V případě že to má vydržet výrazně déle, tak se zeptám jak velké úložiště to má? Pokud to má 128GB dat a pominu že tam něco bude obsazené, tak to denně bude přepsáno 4x, 150TBW ročně. Běžné 128GB SSDčka mají garanci nějakých 60-100TBW, 150TBW bývá nejtypičtější garance u 250GB disků.Budu počítat klidně 150TBW, kdyby to bylo SSDčko, tak při tomto objemu ti vyprší záruka po 300 dnech používání. To neznamená že to přestane fungovat, ale nikdo ti nedá garanci. V telefonech se ale úložiště nepoužívá tak intenzivně, obvykle jsou to spíše stovky MB než stovky GB denně. Takže bych čekal ž eendurance pamětí v telefonech nebude dimenzována tak hodně jako u disků.A momochodem, není to ROM ale úložiště, tak jak je disk v počítači.

Oh, ono to nebylo denně ale týdně, tak to už no problem. Dva roky to přežije, když ne, záruka.

Vykašli se na ty tvoje elaboráty...