» Poradna » Mobily

Rom 18:9 -> 16:9

Zdravím,je nějak možné nahrát do mobilu s poměrem stran 16:9 nahrát romku z mobilu s poměrem stran 18:9?

Odpovědi na otázku

Ne. Teoreticky můžeš ale z mobilu budeš mít cihlu.

Co myslíš tim "cihlu"?

Nevíš do je cihla?

jako že bude použitelný tak akorát jako zarážka pod dveře. Nebo zdroj náhradních dílů. Prostě ho totálně brickneš, jak se tomu říká. A od toho ti pomůže tak leda možná servis.

Musíš mať ROM presne pre tvoj telefón. V ROM je linux jadro aj s ovládačmi konkrétne pre tvoje zariadenie. Nie je to univerzálne. Taktiež na alternatívnych ROM nemusí všetko fungovať na 100%.

Základním předpokladem, abys vůbec mohl nahrát ROMku do telefonu je to, že musí být vytvořena přesně pro tvůj konkrétní typ telefonu. Takže tím je zodpovězena tvoje otázka. Ne, samozřejmě to nejde.