» Poradna » Mobily

Roline HDMI 2.1 propojovací

Dobrý den,Rád bych vás požádal o radu. Než jsem si pořídil novou televizi LG OLED55C9, tak mi propojovací kabel roline HDMI 2.1 fungoval. Propojil moji starou televizi Samsung jak s notebookem, tak mini PC, i s PS 4.Avšak s novou televizí nekomunikuje. Hlásí mi to žádný signál. Nevíte, co se stalo? Děkuji

Odpovědi na otázku

TV mají na připojení PC a podobných zařízení extra režim - je potřeba do něj přepnout.Zkus připojit nějaký STB nebo Video Player.

Nic takového není potřeba, když zvolí správný HDMI vstup, tak to musí jet i bez režimu PC. Televizi je úplně jedno, jestli to HDMI vede z počítače nebo ze STB.

Tak když nahradím roline HDMI kabel defaultním HDMI kabelem (přibalen k mini PC) tak mi tv zobrazí jak psko, tak mini PC... Jsem z toho jelen 🤔

S HDMi kabelama je to občas alchymie. Na propojení ntb DELL a nové TV jsem koupil značkový HDMi kabel s pozlacenými konektory a ouha spojení nešlo (ač ntb hlásil, že TV vidí i uváděl náezc a typ TV, tak na TV se obraz z ntb neukázal). Po spojení obyčejným OEM nepozlaceným HDMi kabelem vše fungovalo. A teď si vyber?! Už jsem to zažil za poslední cca rok 2x s různými ntb/PC vs. TV.

No jo, ale ten pozlacený vyžaduje, aby byl pozlacený taky ten protikus (samice) v TV (což určitě není), jinak to nefunguje....

Jo, a 99% těch co se deklarují jako zlacené jsou ve skutečnosti jenom žlucené...

čo to je za kábel? neni náhodou aktívny? taký kábel sa dá zapojiť len jedným smerom...

Jedná se o ROLINE HDMI 2.1 propojovací 2m: https://www.alza.cz/roline-hdmi-2-1-propojova... Píší, že je oboustranný, pozlacené konektory...