» Poradna » Ostatní

Rodokmen online

Dobrý večer. Mám dotaz ohledně vyhledávání mého rodinného kmenu online a zadarmo. Znáte nějakou www stránku, kde bych si mohla vyhledat rodokmen bez fotek? Děkuji mockrát.

Odpovědi na otázku

Ne, nic takového neexistuje.

https://www.myheritage.czmají nějakou 14denní zkušení verzi zdarma. Ten web má asi největší databázi, co jsem svého času koukal.

Tam si ho ale nevyhledá, tam si jej může jen sestavit a nasypat tam údaje, které musí najít jinde. Je to jen "kreslítko", dá se to sdílet a tak, ale co se tam nedá, to to neví. Ale aby někde byly data všech předků a člověka by to přiřadilo na nějaké místo v rodině, je podle mě nereálné.

No můžeš sinho udělat sam a zadarmo ho pro ostatní vystavit, více to asi nebude.

Pokud ten rodokmen nezpracoval někdo z tvých blízkých příbuzných, tak hotového nejspíš nic nenajdeš. Nicméně můžeš zdarma hledat v matrikách a v knihách narození a úmrtí, staré (50-100 let od posledního zápisu) jsou k dispozici online na internetu. Ovšem připrav se na problémy, zápisy jsou mnohdy velmi špatně čitelné.

Musíš začít rodokmen vytvářet a když budeš mít štěstí, tak se někde "spojí" s již zpracovanou větví. Já jsem kdysi začal pracovat na rodostrom.cz, než mě to přestalo bavit (nečitelné a neúplné zápisy v matrikách).

Nic takového není, tak rozsáhlá elektronická databáze, a ke všemu on-line, zatím není. Sestavením rodokmenů se zabývají profi firmy, které pátrají v matrikách a podobně, a samozřejmě si to nechají zaplatit.

Nebo můžeš pátrat sama "zdarma", ale úplně zdarma to není. Stojí to spoustu času a trpělivosti, podle toho do jaké hloubky chceš jít.