» Poradna » Web a internet

Rodičovský zámek

Ahoj,prosím o radu, jak nejlépe zabezpečit PC, aby se dítě nedostalo na stránky se škodlivým obsahem. Už si umí leccos nainstalovat a bude se to určitě snažit obejít. Má to vůbec smysl blokovat? Nebo to zabezpečit na úrovni routeru (UPC)?

Odpovědi na otázku

Základní pravidla zabezpečení OS:1) každý má vlastní účet chráněný bezpečným heslem;2) nikdy se nepracuje v účtu s admin právy;3) admin heslo nepatří do dětských rukou.Tvůj požadavek:"aby se dítě nedostalo na stránky se škodlivým obsahem"K tomu slouží Rodičovská kontrola.IMHO je to naprosto zbytečná snaha: pokud bude chtít něco vidět/vědět, navštíví kamarády.

Tak dítěti udělejte druhý účet s rodičovskou kontrolou, kde je právě možnost blokovat jisté stránky. Co se týče instalování, určitě mu nedávejte plnou pravomoc, to je hřebík do rakve.

já bych ho na pc raději ani nepouštěl to je jistota ještě z něj bude závislák

Ahoj Tv Nova :)

Nemá to smysl.

jestli má dítě admin práva a hodláš mu je ponechat, tak nemá smysl nic moc řešit...

Dobrý den, máme televizi Samsung deset let starou ,program přijímáme přes satelitní anténu od Skylink, stále se nám nedaří najít návod jak odstranit rodičovský zámek na některých programech,který se objevuje i přes den.Děkujeme. LuKa