» Poradna » Web a internet

Rodičovnská kontrola

Zdravím,poradíte prosím nějaký solidní program na monitoring činností dítěte na internetu a celkově na PC? Něco kromě toho integrovaného ve Win10?DíkyMartin

Odpovědi na otázku

Kolik let je tomu dítěti?Otec: "Synu. jsi už skoro dospělý, tak si s tebou chci popovídat o sexu. Jak kurwa mažeš historii prohlížení, aby maminka nepoznala, že chodíš na xxx stránky?"

Tak bych právě nechtěl, aby to skončilo:)

Takový programy byly použitelné tak před 10 - 15 lety, v době když byl počítač jediný možný přístup k internetu, dnes se ale dá připojit přes mobily, tablety, televize, konzole atd. a hlavně když nebude mít přístup doma tak si najde veřejnou wifi, kde bude mít přístup k většině stránek. Takže co radši místo zákazů a špiclování si s dítětem normálně promluvit jak se má na internetu chovat a kam co by neměl navštěvovat? myslím že by to bylo vhodnější řešení.

No obavam se, ze to integrovane ve Win 10 je zrovna docela dobre, funkcni, ma to cely ekosystem ... proc ti nevyhovuje?MP

Drahy Martine, nejdulezitejsi co je mezi rodicem a ditetem je vzajemna duvera. Smirovanim toho co dela ten druhy na internetu tuto duveru podkopavas, proc si radeji osobne o (pripadnem) problemu nepohovorite z oci do oci? Lecos se vyjasni a jiste i tve dite oceni rovne chovani sveho rodice.

Drahý "Asterixi", já zcela určitě moc dobře chápu, co chceš říct, ale není to tak jednoduché. Ty v podstatě říkáš, že když si o tom s dítětem popovídám, tak to dítě přestane dělat, přestane na internetu hledat a vlastně problém je vyřešen. A to je právě ten největší omyl. Vzájemná důvěra k rodičům totiž většinou není to, čím mladý člověk, (jednou nohou v pubertě) oplývá. Chápu, že si to XXX může najít kdekoli jinde a není možné mu v tom zabránit, je ale velmi dobré dát dítěti vědět, že tady jsou určité mantinely a vše, co bude pokoutně u kamaráda nebo kdekoli jinde zkoumat, tak už prostě není správné. Když ty mantinely dítěti nedáš, tak mu říkáš: Vše je dovoleno. Především ale dítě neznalé nástrah při procházení netu kliká všude možně a to málokterý OS ustojí. Měl jsem doma na opravu už desítky takových počítačů, kde nepomohlo nic než přeinstal.

a nebylo by jednodušší prostě na routeru nastavit blacklist na určité weby a na férovku říct - hele, z domova prostě na Pornhub nepolezeš?Přijde mi to lepší než sledovat, kam dítko leze - nedejbože co a kam píše. Jakmile na to přijde, začne podle mne používat metody, jak se tomu vyhnout a obávám se, že dnešní mladá generace je na tom znalostmi tohoto typu o mnoho lépe než většina dospělých (krom pokročilých PC uživatelů).

Vztah rodice a dítěte NESMI byt symetricky. Rodic musí mit autoritu a prostředky k jejimu vynuceni. Jinak si dite bude rodice vazit asi tak jako zkazeny pejsek svého pana...MP