» Poradna » Web a internet

Rockstar účet - podezření o krádež účtu

Zdravím, dnes mi na email přišel email o resetu 2fa (spíše pokus). Zvláštní je že dále sem nezaznamenal žádné změny (pomocí emailu - kdyby se něco změnilo tak mi pošlou email) a při pokusu dostat se zpátky na email tak sem logicky použil poslední heslo, to nefungovalo (je možné že to bylo starší heslo) tak sem se pokusil heslo změnit přes email (reset hesla pomocí emailu). Žádný email samožrejmě nepřišel. Což mi přijde jako by ten email změnily. Ale na druhou stranu by mi to na email přišlo, že by email změnily. A už se ovšem napsal a podporu.Takže jestli se tady nesetkal někdo s něčím podobným.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Pokud by ti někdo změnil email, tak ti samozřejmě do toho původního už nic nedojde.

To rozumím, ale mě jde o to, že kdyby mi o změnily email, tak by mi přišlo oznámení na email o změně. Jinak to že mi přijde oznámení o změně emailu mám potvrzené. Založil jsem si jiný účet a změnil email a oznamení mi přišlo :)

Tak logicky pokial Ti niekto naboril/ukradol ucet, tak v nastaveni mohol mimo ine zmenit/vypnut to oznamenie o zmene a mail zmenit az potom.

Dobrý den, proboha, to mě nenapadlo.
Děkuji za upozornění. Snad mi podpora pomůže.

Někdo ti musel nabourat i emailovou schránku, jinak pokud vím změna emailu není možná. Stejná hesla?

Nemožné, v posledních záznamech přihlášení jsou pouze mé zařízení, změna emailu je možná v rockstar games, stejná hesla? Pochybuji, 2fa bylo aktivováno bez 2fa přístupu, není možné aby se přihlásil, je pravda že jsem to 2fa ztratil kvůli továrnímu nastaveni/google authenticator to smaže a neuloží. Takže předpokládám nějakou chybu, ale že by mi nešel reset? Je vůbec možné zrušit oznámení o změně osobních údajů?

To nevím, ale podle Rockstaru lze email změnit bez potvrzení https://support.rockstargames.com/articles/200146096/How-to... . Takže snad ti podpora nějak pomůže.

Pravděpodobně sem slepý, ale nikde tam nevidím" při změně emailu žádnou informaci o této změně nedostanete" pouze tam píše že ztratím vstupenky na podporu a social club TV videa. A i kdyby se tam útočník nějakým způsobem přihlásil, jak by prošel 2fa?

Ani 2fa zabezpečení není neprolomitelné, kór když je skrze aplikaci třetí strany. Nepřipojoval jsi se s telefonem na nějakou veřejnou wifi síť?
Je klidně také možné, že podpora uvěřila útočníkovi, který jim mohl říct, že ztratil telefon a nemůže se ani prohlásit na email. Ale něčím je musel přesvědčit, chyba to podle mě nebude. Tyto blamáže se děly celkem dlouhou dobu i na Steamu, i když bylo nastaveno 2fa skrze Steam aplikaci v telefonu.

Nene, nepřipojoval, teda aspoň si to nepamatuju, ale v dobu co sem to zapínal sem byl stále doba, takže je to nepravděpodobné.
Chyba rockstaru potom, že uvěří čemukoliv, ale jak by na ten účet přišel? No ve hře je možné se podívat na ten danej účet mám pocit, a možná sem tam měl nastaveno veřejné infromace jako email atd. Nevím, kdyby se do toho účtu dostal, snad bych dostal nějaké oznámení? .

A pochybuji že by se dalo vypnout oznámení o změnách a úctě, to by doslova podporovali to, aby se ty účty kradly.

V případě změny emailu už ti nejspíše oznámení o změnách na původní email bohužel nepřijde. Ale nemám to ověřeno.

To asi logicky ne, ale při změně emailu oznámení chodí. Nic ovšem nepřišlo.
Koukám po internetu a hledám 2fa social club reset. Nikde nic. Předmět toho emailu byl ROCKSTAR ACCOUNT 2FA RESET. Nikde o tom na internetu nic není. Možná mi odstranily účet kvůli neaktivitě. Nevím, není to ani měsíc.

Co sem si ten účet založil*

Pokud bys měl zálohu telefonu na googlu, tak by se ti po továrku a obnově z googlu měl autentifikator obnovit i s nastavením, alespon si to myslím,

Dkeiji

Píšu moc rychle. Pardon
Chtěl sem napsat.
Děkuji za pokus o pomoc.
Pokusím se tu zálohu nějak obnovit a uvidím.
Ale teď už mi je to k ničemu, když ani staré heslo nefunguje.

Reset hesla*?

Zdravím, zjistil jsem že ten reset 2fa musel být proveden fakt přes můj email. Nedávno sem si přes podporu nechal odstranit 2fa (naschvál) a při tomto procesu po mě žádali ověření ,poslali toto :

Děkujeme, že jste kontaktovali podporu Rockstar. Kontaktovali jsme e-mailem na e-mailovou adresu použitou k vytvoření účtu, na kterém byste chtěli změnit informace. Odpovězte prosím přímo z e-mailu a uveďte číslo tohoto lístku. Jakmile obdržíme odpověď z této e-mailové adresy, můžeme pokračovat v této žádosti. S pozdravem.
".

Potom že ať jím odpovím na email z účtu, ze kterého byl účet vytvořen. Což jsem udělal a hned potom mi přišel odkaz na odstranění 2fa.
Což jsem udělal a přitom mi došel stejný email o tom resetu.
Takže útočník to musel udělat přes podporu a musel mít nějakým způsobem přístup na starý email, kterým byl vytvořen rockstar účet. Bohužel jsi ten email nepamatuji...

Takže musel mít/má přístup k emailu :(
A ovšem že mi na tamten ticket s tím obnovením účtu neoodpověděli. Zatím

Ale na druhou stranu, při odstraňování 2fa, mi přišel taky email s " Authorize. A na to je potřeba kliknout. Což v tom emailu kam mi přišlo potvrzení o resetu 2fa nic takového nepřišlo. I když jsem změnil email, což jsem u toho minulého účtu taky převedl na jiný email/l(ten email účet na ,který mi přišel ten reset email) Leda že by měl někdo přístup k mému gmail účtu, což pochybuji. Heslo sem měnil celkem často za poslední dobu.

Tak nám celou dobu tvrdíš, že máš 2fa, najednou zase že ne. Teď ještě nějaká změna emailu, na který si nepamatuješ. Před tím ještě tovární nastavení telefonu. A to vše za jeden měsíc? Neudělal sis to celé nějak omylem sám? Nenamočil jsi se do něčeho a poté jsi zazmatkoval a změnil si omylem ještě heslo od Rockstar účtu?

Takže jinak, asi sem to špatně vysvětlil moje chyba, opravdu se omlouvám. Smotal sem to všechno špatně dohromady.

Snad to ujasním
Takže...
2fa sem měl k tomu novému účtu, ne k tomu starému.
Ztratil sem 2fa k tomu novému účtu.
Při resetu 2fa k novému účtu mi přišel stejný email (2fa reset, stejný jako ten reset, o který sem nežádal/ ten, který vykonal ten zloděj)
To mi v hlavě začalo motat myšlenky.
Email u toho nového účtu jsem změnil, abych si potvrdil že mi přijde oznámení o změně osobních údajů.
Změna emailu u starého účtu (u toho "hacknutého")=
Myšleno že ten "hacknutý" účet rockstar byl založen na nějaký můj email (který si nepamatuji) a to mě dovádí k myšlence že musí mít přístup k tomu účtu.

Jinak se vám omlouvám že tady trpíte nad čtením mého nesrozumitelného problému.

Tovární nastavení telefonu s tím nemá nic společného.

A děkuji vám za to že jste mi odpověděl na příspěvek.

Počkej počkej, takže ty jsi žádal o reset hesla u starého účtu, ke kterému si nepamatuješ email? A chceš od nich oznámení? Kam by ti ho jako měli poslat?Nebo ke kterému účtu se vztahuje tvůj původní dotaz?Najednou jsou ty účty dva a k oběma nemáš přístup?Příliš mnoho otázek a zmatku .Opravdu bych rád nějak pomohl, ale vážně nevím která informace patří ke které.

Je to zmatující. Moje vysvětlení to strašně smotalo.

Kdybych si nepamatoval email, logicky bych si na něj nemohl zažádat o reset hesla. Na tom účtu sem změnil email, abych mohl starý email odstranit pravděpodobně. Jinak řečeno, na tom účtě sem změnil starý email(neznámý email) za jiný ( za ten, na který mi přišel ten email s nežádaným resetem 2fa, neboli s potvrzením o změně)

Ten novější účet, k němu žádné otázky nemám, jen sem ho použil, abych si nějak vytvořil to jak se o ten 2fa reset žádá/tenhle účet nebudeme řešit.

Doufám že jsem to nějak ujasnil ;(

Doporučuji podívat se mimo jiné na významy slov "sem" a "jsem". Opravdu to není totéž, abys je mohl libovolně zaměňovat.

Podívám se, děkuji za upozornění.

Urguj podporu Rockstaru, píšeš jim doufám anglicky. Česky ti rozumět nebudou. Pokud ti neodpoví do 48 h, napiš jim znovu další ticket. Jak čtu Reddit, tak některým se jim je podařilo kontaktovat až na třetí pokus.Hlavně jim to napiš nějak srozumitelně a nemotej do toho ten druhej účet.

Snažím se je neustále kontaktovat. Ovšem že jim píšu anglicky. Tak hloupý zase nejsem. Děkuji za pomoc.

A jinak mě toto taktéž nebaví řešit, kdyby se nic nedělo, tak se tady neobjevím. Tak snad se mi povede nějak ten účet získat zpátky a zároveň zjistit na jaký email byl původně ten účet vytvořen. Teda pokud se nejednalo o chybný email, což pochybuji už jen kvůli tomu že mám v emailu několik starších emailů, potvrzující že ten účet na ten email byl opravdu převeden. A k tomu na ten email nepřichází ani reset hesla při žádosti na jejich stránkách, ale toto je nepodstatné.

Děkuji mockrát že semnou řešíte tento problém.
Přeji vám hezký zbytek dne.

A rád bych zjistil email, na který ten účet byl původně založen. Což nemám šanci.

Zdravím, jen bych rád informoval, i když vám to bude ovšem jedno. Ale jen chci říci že rockstars odepsali a na uvedenou emailovou adresu účet nevedou...., Takže mi ukradli účet. Bez přístupu k emailu/spíše o tom nevím-nikde žádný záznam o přihlášení z cizího zařízení. Super
Děkuji za přečtení.

Pořád je to ale tvoje chyba, že jsi zapomněl, na který email jsi účet registroval. Opět si protiřečíš. : „ rockstars odepsali a na uvedenou emailovou adresu účet nevedou“ . Takže si jim tu zapomenutou emailovou adresu sdělil? Jak když si na ni údajně nedokážeš vzpomenout.Tohle je fakt složitý. A záznamy o přihlášení z cizího zařízení je právě v emailové schránce. Ale pokud si ani nepamatuješ název emailu natož přihlašovací údaje k němu, tak se to nedozvíš. Nebo kde se koukáš na záznamy o přihlášení?

Koukám že se mám jěště učit vysvětlovat. OMLOUVÁM SE.Účet byl převeden z původního emailu (na který byl založen, ten který nevím) na momentální (ten na kterej mi přišlo to oznámení o té nevyžádané změně)Což znamená že na ten email, na který je účet převeden (ten momentální) budou chodit ty oznámení. Jenže pokud, ten email změnily (ty co se mi dostaly na účet, dle všeho), tak už mi nic nepřijde.Ale žádné oznámení na email (ten momentální) o jakékoliv změně nic nepřišlo. Proto mi to přijde zvláštní a to už jsem jednou říkal...Znovu se omlouvám, vidím že nejsem schopen informaci podat pochopitelně.

Pokud jsi na emailu nezaznamenal žádnou cizí aktivitu, tak změna musela proběhnout mimo něj, tzn. prolomení 2fa, které jsi zrušil. Takže se ti někdo dostal přímo na účet Rockstaru, změnil heslo, možná nastavil 2fa a změnil email.Jiné vysvětlení opravdu nemám.Jediné, čím by ses mohl Rockstaru nyní ověřit, je faktura o koupení hry (PayPal, historie plateb na účtu nebo přes co jsi hru platil) . Čím více informací jim sdělíš, tím máš ještě alespoň nějakou šanci na získání účtu zpět. Ty jsi vlastníkem koupené hry, ne ten kdo ti účet ukradl.

Um, 2fa jsem nezrušil já, ale ta daná osoba, která o to zažádala přes podporu.Jenže o jakékoliv změně, či přihlášení, bych se měl dozvědět skrze email. Není možno, aby se něco odehrálo mimo můj email (takhle to vidím já).Původní učet přes který sem hrál Gta V online mám zabezpečený a v úvozovkách ve vlastních rukou.A popravdě ani nevím zda na tom účtu je nějaká cenost. Ale jde mi o ty osobní informace, než o hru atd.Zní to jako blbost, můžete říct : tak proč to řešíš, když víceméně o nic nejde.Mě jde jen prostě o to jak se mu to povedlo, a jak se tomu ubránit.

Bohužel nerozumím našemu problémů zkuste to líp popsat

Pokusím se to zkrátit, tak snad to nepodělám.Takže jednoho dne mi přišel email o resetu 2fa u rockstar účtu, ten reset jde pouze přes podporu/když třeba ztratím 2fa. Jenže problém je že, já jsem o žádný reset nežádal, a při pokusu o resetovaní hesla na ten rockstar účet by mi měl přijít email s resetem hesla, ale nic nepřišlo, tak sem došel k tomu že můj účet byl dle všeho ukraden. Při podání ticketu u rockstar, mi řekli že na ten email není připojen žádný email. Což mi více dokazuje že sem o ten účet přisel. Ale, kdyby mi změnili osobní údaje k účtu, na email by mi měl přijít oznamení atd. Bohužel sem email, na který byl účet původně založen, sem zapomněl. Takže jsem v podstatě bez šance, ale nechci to vzdát.Snad sem to zhrnul správně a srozumitelně.

good day i can't login to my rockstar account kalinina_verat0721@rambler.ru please check it