» Poradna » Ostatní

Robotické vysavače, móda nebo potřeba !?

Zajímal by mě názor a zkušenosti s tak zv. robotickými vysavači. Několik dní jsem prohledával recenze, diskuze a popisy. Z toho má jeden akorát chaos v hlavě, protože drtivá většina recenzí i diskuzí je evidentně zmanipulována ve prospěch toho či onoho výrobce. Vedou "příznivci" nejmenované americké značky (iR... montováno v Asii), kteří hlavně poukazují na asijský pach konkurenčních výrobků a jejich neinteligenci, která se zvláště projevuje zmateným a nelogickým pobíháním po místnosti. Já osobně si myslím že už jen vzhledem k provozu těchto výrobků na baterky s nízkým výkonem jde spíše jen o "rozháněče a vířiče prachu" než o přístroje schopné vysát alespoň prach z podlahy. Vyvraťte mi můj názor.

Odpovědi na otázku

Sám bych to lépe nespecifikoval. Viděl jsem to v akci, když to tady u nás prodávali v TESCO, ale trvalo jim to asi měsíc a pro velký úspěch to zavřeli. Do rohu se s tím nedostaneš, protože je to obluda, nevýkonné, pavučinu s tím nevysaješ ... je to spíše gadget, než užitečná věc

Ti, co si to koupili, tak se to snaží zase opět prodat.
Metla, co sama chodí! Vysavač to není. Opravdu jenom rozmete bordel!

Má někdo konkrétní zkušenosti s robotickým vysavačem?

Co už může být konkrétnějšího než co jsem popsal já ? Nepotřebuju si to kupovat domů, když to vidím jezdit po obchodě, abych pochopil že je to k hovnu ne ?

Jo, to beru, jenom by mě zajímalo jestli některý z konkrétních výrobků je alespoň schopen vysát prach z pevné podlahy, nebo jsou to všechno opravdu jen jen drahé "hračky pro dospělé", bez jakéhokoliv užitku. Cena 6-14 tisíc není pro většinu lidí žádná legrace a jsou neustále "masírováni" reklamou, prý hit letošních Vánoc.

Do byl Kosmodisc taky Stčíš pravítko do monterek, vezměš si šle a máš to za 50 korun ... dokonce i výsledek bude stejný

Když se kouknu na internet, čtu "u vysavače je nejdůležitější výkon" čtu "robotický vysavač má baterii s velikou kpacitou 3000mAh" čtu "standardní vysavač má výkon cca 500W". Když si to dám dohromady, vychází mi že robotický vysavač je schopen sát potřebným výkonem 25s

jsou i jine zpusoby pouziti http://www.lupa.cz/clanky/strastiplnost-hack... ...

Tak asi takto,žít se be robotického vysavače dá,koberec s tím nevysajete,ale třeba plovoucí podlahu ano a i jiné rovné hladké plochy spolehlivě vysaje místo vedle místa .Skutečně sám jezdí po pokoji,když je třeba,tak si zajede do boxu,sám se nabije a zase pokračuje v práci.Pro ůdržbu hladkých podlach lze využít,zvláště když není čas neustále stírat podlahu od prachu,což je u plovoucích podlah nutnost,Osobně upředňostním koberec a výkonný vysavač,kterým ho 1x týdně dokonale vysaji.

Zkušenosti.
Robot je jen na dokonale hladký povrch. Drobky z jídla odstraní.
Klasický vysavač na koberce začíná na 10 tisících Kč. Osobně mám Dyson a vysávání se zkrátilo při stejné kvalitě na třetinu času. Hluk zůstává. Tím, že vysaji rychle a účinně zamoření vzduchu v místnosti není tak velké.
Levnější i značkové vysavače (sáčkové či bezsáčkové) vytváří hluk jako vysavač, ale smrdí, hlučí.
Kdybych měl dost peněz, tak jdu do centrálního vysávání. Hluk a pach je venku. Sousedi centrál mají a je to perfektní. U nás je instalace centrálního vysávání předražená. Začíná se na nějakých 30 tisících (dle velikosti bytu). Například ve Francii to přijde o polovinu levněji.

Klasický vysavač na koberce začíná na 1.700 Kč. (zelmer Cobra). hluk nepatrný, sací výkon dostatečný, zápach veškerý žádný. Robot s baterií je dobrý leda k předvádění blondýnám (hele, ono to luxuje samo!)

Dalsi kram, co bude jen zavazet.

no ten prach - to viri vsechny vysavace - at jsou sebelepsi = jsem tezky alergik od malicka takze na toto ,,mam zrovna cuch" akorat Dyson ne + drahe vodni vysavace (levne nebrat ! )

a u tech robotu asi plati to same jako s vodnimi, vzit jen drazsi - jinak ale stejnou praci odvede x-krat rucni vysavac, jinak recenze spis vubec nejsou a nespolehat na ne radsi - jednak je to novy druh zbozi a jednak se pri psani recenzi muze projevit osobni sympatie autora k te ci one znacce

zacal s tim panasonic a elektrolux a od 10 tisic vice, pry zalezi take jakou ma v sobe logiku

Tak to zase pozor! Mám doma model a na něj nedám dopustit. Vysaje vše, koberec, nekoberec, schody neschody všude se dostane. Rohy nerohy všude se dostane. Pravda je, že to není levná záležitost a po úklidu musí následovat klidový režim. Jj, Karel 3000 nevím co bych si bez něj počnula

Jo je v pohodě,pokud jen vysává,horší by bylo,kdyby chodil po večerech nasávat

osobně je pro mě robotický vysavač velká úspora času. Někomu může vadit, že nemá přesně pod kontrolou jaká číst místnosti se vysává, ale já mám tenhle - http://www.roboticky-vysavac.cz/detail/irobot-roomba-1/ro... ... a jsem maximálně spokojená.

Ono je to vysavač?! Tam píší cosi o rotačních kartáčích - cosi ručního se prodávalo už někdy v 70. letech...
Jako reklamní pokus nic moc...

Tak to je přesně ukázka toho, co je možné se na internetu k robotickým vysavačům dočíst. Jen a jen skrytá reklama a hlavně pro tu nejmenovanou americko-čínskou firmu.

Tato diskuze mi přijde velmi ftipná
Chce se tu někdo dozvědět názor lidí, kteří iRobota Roombu (nebo nějaký jiný typ) používají a nebo si jen pokecat na téma: proč tu kravinu kupovat ...?
Robota jsem poprvé viděl u známých, přišlo mi to jako zbytečnost a také trochu legrácka - drahá legrácka.
Více jak roční zkušenosti u nás doma PRO MNE a mou rodinu znamenají opak.
Ano, robot nezvládne některé věci - je to robot - nevyčistí prach usazený na liště od plovoucí podlahy, která je ve výšce 3 cm ... chtějte po něm to, co umí.
Velice důkladně čistí hlavní průchozí cesty v bytě a občas si zajede pod stůl, skříň a jinam, kam se dostane. Sebere Vám tak jemný prach, že jste netušili, že ho tam vůbec máte.
V dětském pokoji Vám sesbírá dlouho hledané úlomky z hraček - jen je nesmíte vyhodit
Nemám žádnou smlouvu s nějakým dealerem ... lituji hlavně pány, které nutí žena luxovat. Mne už nenutí. Za mne jezdí doma robot a to důkladné vyluxování si žena ráda udělá sama.