» Poradna » Mobily

Roaming, ověření funkčnosti SIM karty v místě působení oparátora

Mám problém s jistotou funkčnosti roamingu u své SIM karty. Proč? Moje žena odjela do VB a ztratil se ji kufr na němž měla číslo mobilu +420…..tel. Poté zjistila, že její SIM karta je u všech místních operátorů zakázaná, nešlo volat ani přijímat hovory, či SMS. Operátor to sice za dva dny údajně na její kartě opravil, ale nechtěl prozradit, zda budu mít stejné potíže i já. Prý není schopen na domácí půdě ověřit funkcionalitu roamingu. Nezbude mi před cestou do Asie nic jiného, než si koupit si jízdenku do Drážďan, vyzkoušet a funkčnost roamingu. V případě nefunkčnosti si objednat hotel, přes email požádat o zásah na SIM kartě a spokojeně se za dva dny vrátit domů. Připadá mi to postavené na hlavu. Je pravdou co tvrdí můj operátor? Děkuji všem za odpověď.

Odpovědi na otázku

Asie je dost široký pojem a ano, v některých částech skutečně můžete mít potíže, jejich zařízení fungují na jiných frekvencích, než v Evropě a v některých zemích Váš operátor ani nemusí mít roamingového partnera, tzn, nebude Vám fungovat vůbec nic.

Normalni reseni je uplne jine - proste si koupite doslova za par supu jakoukoli nejlevnejsi SIMku na miste. Ve vetsine zemi ale budou chtit videt nejake dokumenty, anonymne to vetsinou nejde.Taky trochu skoda, ze nepisete, kam se to vlastne chystate. Takze obecne: Se SIM kartami od vsech tri nasich velkych operatoru nikdy nebyl ani sebemensi problem v Thajsku, Vietnamu, Kambodzi, Laosu ani v Barme (Myanmaru). Obcas to pravda chtelo trochu kreativni praci s manualni volbou operatora. Jen samozrejme musite mit zapnuty roaming, coz Vase pani patrne jaksi opomnela zaridit..

Můj příběh s korporátní SIM kartou:- V ČR 100% funkčnost- V EU 100% funkčnost- Ve Švýcarsku 100% funkčnost- USA - bez roaminguTak jsem se spojil s naším interním kontaktem a udělali jsme základní troubleshooting, takže call na t-mobile a ten, že je všechno v cajku, a že idiot jsem já a neumím si zapnout roaming. ... takhle to šlo asi týden ... po týdnu jejich technik vzal do ruky myš a prostě ten roaming aktivoval ... jsou to diletanti co rádi naše peníze, ale služby 0.