» Poradna » Počítačové sítě

RJ45 konektor do panelu s LED

Ahoj vespolek- nejspíš divný dotaz: existuje panelová zásuvka RJ45 (něco jako tohle: https://p.globalsources.com/IMAGES/PDT/B1157400096/RJ... ) s tím, že to bude mít stavové LEDky indikující činnost?O co mi jde - mám síťové zařízení zavřené v kovovém rozvaděči a chtěl bych mít možnost jednoduché kontroly, jestli je "naživu" jenom tím, že kouknu na konektor a pokud "bliká", tak funguje. Předem upozorňuji, že vyříznutí okýnka nepřipadá v úvahu Našel jsem asi jeden nebo dva konektory které mají přivedené napájení pro LED, ale ty ledky potom blikají/svítí podle přivedeného napájení, ne podle toho jestli síť funguje. Moje ideální představa je taková, že bych z obou konců zapojil datový kabel, přivedl k tomu napětí (5V nebo 12V) a ono by si to nějakým způsobem zjistilo jak to má svítit/blikat a potom to tak svítilo/blikalo. Existuje něco takového?Díky, T.

Odpovědi na otázku

To blikání, po kterém tak toužíš, musí řídit elektronika síťového rozhraní, neboli grafická karta. Samozřejmě, že je to technicky řešitelné, ale představovalo by to druhou síťovou kartu a výsledný efekt by neodpovídal nákladům (a pracnosti) na vývoj a jednorázovou výrobu blikátka.

Tak vytáhni signál z ledek síťové karty a dej ho na konektor na té kisně.

To mě taky napadlo, ale - utáhne výstup z procesoru (nebo co to řídí) 2x větší zátěž? Neodpálí se tím ten výstup?

pokud porušíš specifikace výrobce, tak samozřejmě může. Můžeš to však vyřešit tranzistorem.

Tak přeruš přívod na ledku uvnitř a dráty vyveď ven.

-Nebo dej ledky do série a né paralelně. Bydou svítit trocgu míň, ale to je spíš výhoda, protože většina výrovců si myslí, že jejich zařízení je tak důležité, že jeho LEDky musí být vidět z dálky.Kablík který by tohle uměl a neměl v sobě zároveň něco jako switch/hub jsem ještě neviděl. Ono to blikání neodpovídá žádné jednoduché akci, na to bývá nějaký algorytmus, který podle druhu a objemu procházejících paketů nějak bliká, ale je to spíš informační, než že by se dalo říct, že to reaguje 1:1 na nějakou událost.

Nešlo by od diod natáhnout optické vlákno a konec dát tam, kam potřebuješ? Třeba https://www.led-svetla.com/opticke-vlakno-1-5mm-s-ko... (dělají se do průměru 3 mm).

Kdyby to vlákno svítilo dostatečně, tak by to bylo nejspíš nejlepší řešení.

Taky zajímavé řešení! Já věděl proč se zeptat tady To ale asi bude chtít na začátku i na konci zakápnout něčím jako čirý epoxid, aby to co nejlépe svítilo, nebo stačí jenom přiložit a bude to fungovat?

Zkus tavnou pistoli.

No mezi ledkou a vláknem by nic být nemělo kvůli útlumu. Snad nějak uchytit z boku. Když se říká, že český technik je skvělý improvizátor, tak se řešení určitě najde.

USB sitovka na kabliku neni resenim?MP