RJ 45 zásuvka

Ahoj všem! U notebooku se mi ulomila taková pacička co podpírá RJ45 konektor. Konektor musím něčím podestlat, aby došlo ke spolehlivému propojení vodičů. Dá se tato "pacička" někde koupit? Nemůžu to nikde najít a nevím co s tím, už mě unavuje pořád pod to něco dávat, nehledě na to, že stačí trochu drknout a je to vpojene....

Odpovědi na otázku

ulomilo se ti něco na tom kabelu a nebo v notebooku?pokud na kabelu ta zajištovací packa, tak vyměnit kabelpokud u NTB - tak musíš napsat typ...ve většině NTB žádnáí packa neníjen u některých menších jsou takový vyklápěcí dvířka

Ony dvířka mám na mysli..

Pokial myslíš na kabli tak odstrihnúť konektor a nakrimpovat nový konektor ktorý kúpis v najbližšom IT obchode aj s kliešťami. Žily zapojíš podľa toho starého.

Nejde o kabel, konektor.. Ide o zásuvku, do které konektor přijde.. :)

Vyměnit kabel. Pokud je dlouhý, tak je to škoda, takže místo toho:Koupit RJ45 spojku + krátký kabel RJ45 (1m). Zapojit oba kabely do spojky a omotat izolepou proti vypadnutí.Jinak samozř. stačí na kabelu vyměnit koncovku, ovšem pokud se ti chce kvůli tomu kupovat krimpovací kleště...

Pořiď si za necelé dvě stovky gigabitovou USB3 síťovou kartu http://www.ebay.com/itm/USB-3-0-to-10-100-100... . Pokud by ti stačila 100 Mbit/s, tak ta je za padesátikorunu http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-to-fast-Ether...

Máš s tím zkušenosti? Opravdu to umí 1000?

No ja bych rekl ze ta pacicka nebude univerzalni, ale kazdy notebook bude mit svoje provedeni. Takze doporucuji kontaktovat autorizovany servis vyrobce notebooku a k zadosti pripojit presne oznaceni toho notebooku ktere pred nami tajis. Pripadne prilozit fotografii te pacicky.

Oprava poškozeného portu bude ovšem mnohem dražší, než instalace nového NIC.