» Poradna » Web a internet

Riziko malware z prohlížení webů?

Dneska jsem se díval na stream ze závodu F1 na webu vipbox.nu, protože běžný zdroj nefungoval. A zajímaly by mě dvě věci, zda pokud standardní Windows Defender nic nenašel, tak zda je PC i po tomhle čisté a zda kdybych si náhodou z té stránky do PC něco zatáhl, postihne to jen systémový disk, anebo to může napadnout i druhý připojený disk?

Odpovědi na otázku

Spouštěj webový prohlížeč v Sandboxie a budeš mít klid. Pak je úplně jedno, jestli je nějaká stránka zablešená. Vše zůstane v sandboxu, který se snadno vymaže.

Díky moc, to je zajímavá varianta. Co třeba Tor, pomohl by na stránky u kterých si nejsem jist původem?

Tor slouží k něčemu jinému - anonymitě. Jinak z jeho "rychlosti" bys asi nadšený nebyl...

TOR nie je antivírus, antimalware - je to vyhľadávačv sieti TOT, ktorý skryje tvoju adresu, pokiaľ sa niekam pripojíš. TOR totiž neprezradí, odkiaľ prišla PRVOTNÁ požiadavka na pripojenie k nejakej stránke - v celej sieti TOR si servery pamätajú len od koho prišla a ku komu ide požiadavka na pripojenie, nepozná však od koho dostal ten server požiadavku, na ktorý sa pripojil. https://sk.wikipedia.org/wiki/Tor_(sie%C5%A5)

Sorry za preklepy "vyhľadávačv sieti TOT" = vyhľadávač v sieti TOR...

Jak už bylo napsáno, cílem Toru je chránit soukromí uživatele, ne ho chránit před havětí.

Díky za upřesnění. Měl jsem za to, že odfiltruje jako požadavky na identifikaci, tak reklamy, tak vlastně všechno a umožní nerušené surfování.