» Poradna » Ostatní

Řidič telefonoval a čelně se srazil s protijedoucím vozidlem

Dneska jsem jel domů a v nepřehledný zatáčce se na mý straně zjevilo rychle jedoucí vozidlo. Musel jsem se mu vyhnout jízdou už i mimo krajnici.Měl jsem co dělat, abych to vyrovnal. Jen jsem zahlídnul, že to byl nějakej machr v novým silným autě, co právě telefonoval. Ani nezastavil, jestli jsem v pohodě.

Už přemýšlím o tom, že si upevním webový kamery za sklo a budu nahrávat jízdu na nějakej flash disk a pak budu zveřejňovat potencionální vrahy s mobilem u ucha na internetu. Už se mi to stalo několikrát.

Proč policie nekontroluje řidiče v nových a nablejskaných autech ?

Odpovědi na otázku

to bude asi v tom ze sa vseci poznaju s policiou ,alebo su to policajti a sami seba nepokutuje. Poznas bohaca, ktory plati pokuty? ja nie !

Nie, vacsinou skor sa fizli boja, aby sa nieco nestalo im blizkym, tak radsej sa tvaria ze ich nevidia. Trufnu si leda tak na nejakeho dedka, ktory si sadne do skodofky dva krat za rok. Dnes si uz barsjaky kokot mysli , ze je Kápo, ked si da na SPZ napisat napr. 007, alebo podobne.

Jediné, čeho tím dosáhneš bude, že dostaneš flastr za předmět v zorném poli - zákon o silničním provozu hovoří jasně o tom, že řidiče nesmí nic omezovat ve výhledu. Ta tvoje kamerka za sklem bude vítanou záminkou tě sežrat zaživa.

P.S. Abych byl konkrétní - znám případ, kdy chlápek dokumentoval rychlou jízdu kolem 200 km/h nějakého frajera mobilem. Střídavě koukal na to auto a na tachometr. Frajer vyváznul bez trestu, protože nahrávka není důkaz a chlápek dostal flastr, protože řídil se záznamovým zařízením v ruce. Těch 200 km/h které musel dosáhnout kvůli dokumentaci frajera, mu odpustili.

Tak to musí být opravdový blbec, protože:
1) je snad jasné, že obyčejný tachometr (který může ukazovat špatně a není kalibrovaný) společně s video záznamem nemůže být v žádném případě bráno jako důkaz
2) on je nějaký zákon, že během řízení je zakázáno držet záznamové zařízení?! to je ale nesmysl...
3) pokutovat řidiče kameramana za 200km/h je nesmysl dle bodu 1

Neviem ako u Vas, ale platny Cestny Zakon SR, 8/2009: PRVÁ HLAVA §4 odsek 1 písmeno c uvádza toto:

Vodič je povinný venovat sa plne vedeniu vozidla sledovať situaciu v cestnej premavke.

Je tam pisane PLNE. Ako sa da plne venovat niecomu, ked uz sa scasti venuje dotycny niecomu inemu? To je velmi vseobecna formulka, ktora sa da pouzit na gro veci a zavisi uz len od fantazie policajta. Tym ze drzal ten mobil a natacal situaciu pred nim, tak porusil zakon, pretoze sa de facto nevenoval vyhradne vedeniu vozidla.

V takovém případě tě může pokutovat za bavení se se spolujezdcem, jezením BigMacu, popíjení vody či kouření... Nesmysl, že?

Nie je to ziaden nezmysel, Vsetko len zavisi, ako danu situaciu posudi dotycny policajny prislusnik. A ano, aj to co si vymenoval je porusenie zakona.Bavenie sa so spolujazdom odputava plnu pozornost od riadiena vozidla a sledovanie cestnej premacky, rovnako ako aj jedenie, ci pitie a fajcenie, kde je zamestnana jedna ruka, ktora moze v pripade koliznej situacie a potreby okamzitej reakcie chybat.

Není to blbost. Cit.: § 7 odst. 1 písm. c) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon č. 361/2000 Sb."), vyplývá, že řidič nesmí při jízdě vozidlem držet v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení.

Blbost, stejne jako nahravka neni dukazem, ze kamion jel rychleji, tak stejne tak nemuze byt dukazem proti samotnemu autorovi. Teda pokud neni tak "inteligentni", ze by se sam priznal.

No ale on se přiznal. Přinesl tu nahrávku na policii a řekl, jak ji pořídil.

trojnozka stativ na spolujazcove sedadlo to vyriesi . a kamera nebrani nicomu, dokonca ju mozes aj priputat,aby nedostala pokutu za jazdu bez pasu !

Bohuzial, proti vetru sa stat neda

Napad to je dobry. Pokud jej dovedes az k realizaci, jiste to mnoho lidi oceni. Taky mne napadlo udelat takovy webik, kde budou treba vsechna nebezpecna a kolizni mista ve meste. Na silnicich a u nich se v posledni dobe doslova roji nesmyslne az skoro nebezpecne znaceni. V mistech, kde chodim do prace casto pozoruji, k jakym prekernim situacim kvuli nim dochazi. Nekdy jsou na 10 metrech i 4 dopravni znacky a mam pocit, jakoby ti, kdo je "vysazuji" byli placeni od jejich poctu. Taky je ted velka moda vsude stavet kruhove objezdy. Trosku jsem kutal na internetu a zjistil jsem, ze to ma vyznam pri prumeru kruhace 20m a vice. Jinak se stava neprehledny a neplni svoji bezp. funkci. A takovych modernich "vychytavek" je tu vice. Na krizovatce byl zakaz odboceni vlevo. Pak nekoho napadlo tam odboceni udelat, a nakonce to odboceni zase zakazat. Nebo jak by se vam libilo 5 svetelnych krizovatek za sebou na 300 metrech? Co rikate na to, kdyz si policejni hlidka na silnici uzke 1.5 metru, kde je zakaz zastaveni, udela piknik a zastavuje tam a kontroluje vozidla? Ze by je bezpecnost az tak moc nezajimala?

jediné učinné...stačí zapamatovat si SPZ, zjistit majitele, bydliště a......já osobně takové jednání chápu stejně, jakoby na mě namířil zbraň vystřelil, chtěl mě zabít.....a podle toho se zařídím.....buď mu "domluvím" a nebo flaška benzínu do auta.
Třeba to před takovým hovadem zachrání někoho dalšího. Na hrubý pytel hrubá záplata.....zub za zub.....já ctím "Starý zákon"

A dalsi interenetovej drsnak Jen pri tech "domluvach" davej pozor, aby do tebe nekdo tu kulicku fakt neposlal.

to se může stát......ale kartářka mi hádala, že se dožiji vysokého věku a "zemřu útokem divokého zvířete" tak si jen hlídám, aby na mě někdo nepustil tygra, třeba se spletla s tím věkem

JardoXXL - bacha, divoké zvíře, je i blbec v autě, za jeden a půl mega, který už nemá peníze, na pořádné handfree, ovládaném z volantu.
A takový hovada jsou nebezpečnější, než rozzuřený divoké zvíře.

a sakra...to bude ono...jezdím dost i nakole....tak teď už jen doufám, že se nesekla s tím "vysokým věkem"....když to bude tak v 80ti a rychle aby to moc nebolelo....nemám nic proti....lepší než se začít pochcávat a posrávat

V tom našem korupčíkově se nedá nic dělat. Příkladem je omilostněný Berdár z Telecumu, kterýžto "spravedlivě" střílel do domněle podezřelých ze škody 120. Ono když se má známé jako topolánek, urban, říman, dalík, šlouf...

To je pořád řečí kolem telefonování. Jako by nestačilo že je v zákoně jasně napsáno, že se řidič musí plně věnovat řízení. A když už někdo něco provede kvůli jakémukoli rozptýlení, tak bude potrestaný podle tohoto bodu. Případně nadržený dopravk může ukojit svůj pokutovací chtíč kdykoli uvidí jakkoli rozptýleného řidiče, byť třeba jedoucího krokem.
Ten frajer v drahym bouráku Tě nevytlačil ze silnice kvůli tomu že telefonoval, ale kvůli tomu že si myslí že silnice je jeho a jel jako prase bez ohledu na ostatní. Kolikrát někomu zazvoní v autě mobil, řidič ho zvedne a jen řekne "čau, zavolm ti za chvíli" a zavěsí, ale v tom přesnym okamžiku ho někdo vidí že má mobil u ucha a už sou řeči o vrahovi za volantem atd. A pak jede blbec, byť třeba předpisově, srká kolu, něco ukusuje a ačkoli nevypadá nebezpečně, tak se na řízení třeba skoro vůbec nesoustředí. Nojo, ale nemá mobil u ucha a nejede v drahym bouráku a tak neni nikomu trnem v oku...
Tím nechci omlouvat nesoustředěné telefonisty, ale přjde mi blbost vybrat prostě jednu z tisíce možných rozptýlení a po té jít jako slepice po flusu. Jsou mnohem nebezpečnější řidiči, i bez mobilu..