RFID

Dobrý den,rád bych se zeptal zkušenějších na jednu věc. V počítačích a elektronice se celkem obstojně orientuji, ale s RFID jsem nikdy moc kamarád nebyl. Nu, problém je následující. Spravuji přístupový systém do panelového domu. Zde jsme na přání zákazníka instalovali RFID2000 od firmy Flajzar. Vše funguje, jak má. Ale nyní se k panelovému domu přistavěl přístěnek na popelnice, kde mám požadavek, aby se brána dala otevřít stejným čipem, jako vchod (každý byt má své čipy). Ale systém RFID2000 se již nevyrábí. Tudíž předpoklad, že jen nahraju databázi selhal. Sehnal jsem tudíž vcelku pěkný systém od firmy Přístupové systémy Liberec (PS-9000). Ale zde nastává problém. V databázi RFID2000 mají čipy 12ti místné číslo (6D0083026B87). Ale když stejný čip načtu do PS-9000, tak má čip 10ti místné číslo (s jinými čísly/písmeny). Je mezi těmito čísly nějaká souvislost? Případně dá se nějak toto převést? Nerad bych totiž obcházel všechny byty a načítal postupně všechny čipy do nového systému.Předem děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Zamykat popelnice je fakt blbost. Kdyby to tak dělala třeba jen 1/5 středního města, tak za popelářským vozem může jet druhé auto plné klíčů a čipů...

Ale i přes to to normálně funguje.Praha - popeláři mají svazek klíčů a čipů a odemykají si a zamykají. Teda na to zamykání občas kašlou. Ale ne, že by to nešlo.

To tam v práglu máte aby vám do popelnic nelezli bezdomovci?

V širším centru Prahy nesmí být popelnice na ulici.Musí být v domě nebo na dvoře.Takže popeláři se prostě přes čip nebo klíč musí dostat do domu.

I v Praze bývalo zvykem, že příslušný den někdo popelnice vytahal ven, pokud byly např. na dvorku v zamčeném baráku. Nepamatuju se, že by někde v okolí popeláři měli klíče a odemykali si. Podle mne by to muselo hrozně zdržovat odemykat každý barák.

Možná bývalo. Možná to sem tam v některé lokalitě ještě přetrvává.Ale většinou mají klíče. Ono to ani jinak nejde., Mnohdy se lidé ani v tom domě vzájemně neznají. Dohoda není reálná.Ono je to ani moc nezdržuje. Nejdřív jde popelář, který vytahuje popelnice ven, pak jede auto. Pak další popelář popelnice vrací.

My mame tiez smetiaky na kartu, ktoru pouzivam na vstup do baraku.

Proč se staráš o systém, kterému vůbec nerozumíš a nedokážeš ho rozšířit/upravit? Není lepší to svěřit někomu, kdo tomu rozumí?

máš těch karet na test více? Pak by mělo jít najít nějaký přepočet. Kdysi jsem něco takového taky páchal, jestli si dobře vzpomínám, tak byly přehozené jen pozice dvojic a jedna pozice navíc byl nějaký checksum.

Jak vidím, to delší číslo je šestnáctkové. Koukněte, jestli to kratší také. A pak, jak píše Evlo, zkuste nějaký přepočet.Ono by vám to mělo vrátit nějakou binární hodnotu toho čipu, číslo, jak to pak bude reprezentované, to už je jiná. Určitě není od věci zavolat Přístupovým systémům Liberec a zeptat se.

á, omlouvám se, ne Evlo, eLzyx

U dodávateľskej firmy sa popýtaj na školenie keď to máš za povinnosť spravovať. Je to bežné riešenie ak potrebuješ mať prehľad ako tie veci fungujú na základnej úrovni. Tuná asi ťažko nájdeš osobu, ktorá riešila presne ten istý hw s úpravami v dbs ako ty. Z dlhodobého hladiska podpory je asi lepšie si k tomu napísať vlastný software.

Kazdy čip má svá unikátní ID (to jsou ty čísla a písmena, ty by měli být všude stejé pokud je čtečka nějak neořezává) pod kterým se přidává do systému. Jakmile si čipneš, tak čtečka zkontroluje databázi, jestli se tam ID nachází a pokud ano tak zapne/vypne napájení výstupu (podle druhu zámku).V podstatě by měla každá čtečka číst všechny čipy pokud mají schodnou frekvenci (nejčastěji 125kHz) a zároveň pokud čtečka ten čip přečte tak by měl jít zadat do databáze. Pokud máš možnost, tak vyzkoušej čip přečíst na jiné čtečce a uvidíš, který z těch dvou zařízení ten kód upravuje