Režim spánku

Zdravím, chci se zeptat jestli žere proud počítač, který je v režimu spánku, popř. jestli tam je vůbec nějaká spotřeba energie. Díky Lukáš

Odpovědi na otázku

Ano, ale není to o moc více, než když je vypnutý. Dokud to nevytáhneš ze zdi, tak to vždy něco žere, protože část zdroje a desky, která čeká na povel od tlačítka Zapnout, je v chodu. Při spánku je udržována ještě RAM, ale to už není takový rozdíl. Podle kvality zdroje je to od 1W do 5W, u extra křápů i více.

Udává se 3W-10W, záleží od konfigurace. Napájený je chipset, RAM, pak taky USB a samozřejmě PCIe (kvůli WoL na síťovce)

Tak logicky tam nějaká spotřeba být musí, ale nezruinuje tě to.

Používej místo spánku hibernaci, při té můžeš dočasně odpojit PC od elektrické sítě.