» Poradna » Ostatní

Rezim spanku

ahoj mam probleeem :) dala sem pc do rezimu spanku a uz mi nejde zapnout a monitoru to pise no signal jak ho mam probudit uz sem zkousela i tvrdy restart a nic dekuji za odpoved

Odpovědi na otázku

Tam budeš mít problém někde jinde. Pokud se nespustí ani po odpojení od elektriky (u notebooku i vyndání baterky), pak nebude chyba jenom v režimu spánku, ale někde v počítači jako takovém - vadný zdroj, deska, možná i něco jiného.

aha takze to nespistim a nemuze to byt tim ze sem tam dala novou klavesnici a dala do spanku od te doby to nejde

Tak tu novou klávesnic odpoj, vypni PC na chvíli z elektriky, pak ho zpátky připoj, zapnout ho můžeš klidně i bez klávesnice, ať máš klid, jestli to náhodou nedělá ona, a uvidíš, co se bude dít. Předpokládám, že se jedná o stolní PC. Rozsvítí se na něm alespoň LEDka napájení, jsou slyšet větráky....?

vetrak se zapne a vsechno sviti jak ma ale monitor se nezapne ukaze se tam no signal

To může způsobovat několik různých možností. Buď je vadný monitor, může být klidně i jenom přepnutý na špatný vstup (VGA/DVI/HDI), může být vadná grafika v PC, může být třeba i jenom špatně nastavená výchozí v BIOSu, pokud jich je v PC víc (integrovaná, dedikovaná), může být vadná základní deska, chce to vyzkoušet reset CMOSu, atd. Pokud nemáš nějaké vyšší znalosti z IT, tak to asi budeš muset svěřit někomu IT znalému nebo odbornému servisu.

Podívej se ve Správci zařízení/síťové zařízení/Wireles Wi-Fi/Vlastnosti/Řízení spotřeby-odznačit Povolit počítači......

se mi ani nezapne tak se tam nepodivam

Nachystej mu dobrou snídani, obleč se do romantického oblečení a zkus ho začít líbat po kabelu. Třeba se mu to bude líbit a probudí se.

skusil by som vypojit z el. siete aj monitor aj PC a znova pripojit a skusit znova. Ak to nenabehne, tak privolat niekoho, kto sa tomu rozumie alebo vyhladat servis.

taksemho vypla a nic

Podívej se, jestli nemáš vypnutý monitor.

prave zenemam hovyplej zapnu pc stolni a na monitoru to ukaze no signal a monitor se taky nerozjede vubec a to semdo toho krapu chtela koupit synovy novou grafiku nas...at at si hraje tanky a letadla nekdde jinde :D

A do akeho vstupu na monitore mate pripojeny obraz z PC? Je dany vstup zvoleny na monitore?