» Poradna » Programy

Rezim spanku - pocitac se sam zapina

Pocitac se mi sam od sebe probouzi z rezimu spanku, v biosu mam vypnute volby wake up lan a zadne automaticke probouzeni tam rozhodne nastaveno neni, ve windowsech Vista taky nemam zadny sw ktery by tohle delal, a to zapinani je nepravidelne. V cem to tedy muze byt ?

Odpovědi na otázku

to mi zaclo delat taky na mem notesu asi pred 2 tydnama...zavru PC se uspi a za 3 min se mi spusti TV pres Tv tuner... nechapu. Takze se pripojuju s prosbou o radu

pokial nemá všetok hardware v pc/notebooku plne kompaktibilný ovládač a firmware s špecifikáciou acpi,xp/vista po pokuse o režim spánku a zistení nekompaktibility zruší použitie režimu spánku,skontrolujte si v biose nastavenie pm/apm events,či tam nieje nejaká default položka nastavená na wake up enabled,ktorá by mohla spôsobovať zobudenie pc/nb-napr.pci events,usb/ps2 events,timer events a podobne.skontrolujte drivery,či niektorý nemá status beta/rc1,2,3,či má whql certifikát,či nemáte inštalované nejaké anternatívne ovládače ako omega/dna ku grafike ap.Pozrite na microsoft download center,bolo tam za posledné obdobie niekolko updatov týkajúcich sa aj podpory acpi,pokial ich nemáte,nainštalujte ich

Pokud máš optickou myš, otoč ji na záda.

Tak to mi dělalo taky, přesně o půlnoci. Přišel jsem na to, že mi to dělá media center, který má nastavené automatický update programu televize EPG. Přenadstavil jsem jej na ruční stahování a od té doby PC spí, jak mimino. Proč je ale počítač kvůli EPG probouzen, nechápu, snad je to "přednost" systému nebo trapná chyba.