» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rezervováno systémem.

Zdravím,udělal jsem reinstall a teď se mi objevili v správce disků dokonce dva oddíly s názvem "rezervováno systémem". Už jsem se dočetl, že tyhle oddíly slouží k bootování ze zašifrovaného disku, můžu je tedy odstranit nebo jak bych měl postupovat?Screen: https://ctrlv.cz/06Gs

Odpovědi na otázku

Máš to tam celý nějaký posraný,.. Obvykle se při instalaci Win 10 postupuje tak, že se ponechává zapojený jen ten disk, na který přijde nainstalovat systém.. Po nainstalování systému se může připojit další disk.. U Win 7 je to naprosto fu(c)k, páč sedmičky jsou prostě spolehlivější ve všem.. I kdybych měl v pc zapojené 3 disky, sedmičky se nainstalují správně tak, jak to budu chtít já.. Win 10 jsou šmejd, dělají si co chtějí.. prasáckej systém..

No to vím taky, co s tím?

Já bych to opětovně přeinstaloval.. Co máš na disku č. 0.. ??? Máš tam nějaká data..??? ten zavaděč bys tam mohl smáznout.. ale co to udělá, to opravdu netuším.. Disk 1 vypadá tak, že na něm máš nainstalovaný systém.. Ovšem nechápu proč je vytvořený zavaděč na disku 0Zkrátka datový disk odpoj a ponech připojený jen ten disk, na který chceš nainstalovat systém.. Ať je vše správně tak, jak to má být.. Po dokončení instalace systému můžeš připojit i ten datový disk..

Při té nové instalaci systému smázni celý disk, na který přijde ten systém, ať instalátor automaticky vytvoří nové oddíly..

Tak to jsem pěkně nasranej, seru se přeinstalací a ovladačemi celý den a teď takhle. Nic jdu do přeinstalovat znovu.

Upřímně,být tebou se v tom nehrabu. Asi jsi při přeinstalaci špatně zformátoval všechny oddíly a jeden z nich je ze staré instalace. Já tady taky jeden mám. Ale proč se tím zabývat? Má to 499MB,to tě nezabije.

To máš pravdu, ale předtím se mi ten oddíl neukazoval ve tomto počítači a to je to co mě irituje. Kdyby to tam nebylo je to fuk. Každopádně proč mám oddíl G ve správě disků rozdělený teď už na 3 položky?

To máš pravdu, ale předtím se mi ten oddíl neukazoval ve tomto počítači a to je to co mě irituje. Kdyby to tam nebylo je to fuk. Každopádně proč mám oddíl G ve správě disků rozdělený teď už na 3 položky?Při přeinstalaci jsem měl položku formátování právě zašedlou, nevím proč.

Odstranil jsem jeden ze "rezervováno systémem" a k tomu písmenko a druhého a jsem spokojený. Reinstall snad nebude potřeba.