» Poradna » Programy

Rezervační systém PC v excelu

Ahoj, mám zpracovaný rezervační systém na počítače v excelu, který funguje zcela OK. V konkrétní datum a konkrétní čas ukazuje graficky jestli je PC volný nebo obsazený. Nicméně bych potřeboval nějak vytahnout přímo do sobouru, který je v odkazu http://leteckaposta.cz/263404846 do sloupce F (Obsazený PC) buď ANO nebo NE.. nebo číslo 0 a 1. Prostě cokoliv, podle čeho bych dokázal rozpoznat, že je určitý PC obsazený ve stejné datum a ve stejný čas, na osobě mi nesejde (kdyby to ale šlo do vzorce nějak zakomponovat, bylo by to plus :) ), jde mi pouze o info, jestli je obsazený. Z tohoto souboru tahám data do dalších a dalších excelů a jsou v tomto formátu s tisícovkou řádků. Napadá někoho jak to provézt? Už mě nic nenapadá. Děkuji za jakoukoli radu.

Odpovědi na otázku

ještě jsem zapomněl dodat, že červeně vyznačené buňky se překrývají datumově i časově, to znamená, že zrovna u těchto buněk by měla vyběhnout zmíněná registrace, tedy že je PC obsazený

nikdo neví?

Stáhni si doplněk RJtools a v něm najdeš funkci "Index barvy pozadí", který vrací různé čísla na základě barvy pozadí buňky a máš vyřešeno. Navíc získáš spoustu dalších užitečných funkcí

ten právě mám :) .. ale barvy umí i podmíněné formátování přímo v excelu :), potřeboval bych to co uvádím nacpat do vzorečku, aby to fungovalo všechno automaticky, nemám ponětí jak porovnat několik sloupců najednou :/

Pokud to teda chápu správně. Dalo by se to např. definovat: v případě, že sloupec C, D a E není prázdný tak aby se ve sloupci F objevilo "Obsazeno" a buňky v daném řádku zčervenaly?

právěže ne.. tato možnost nedokáže rozpoznat jestli je ve stejný okamžik třeba 1.3.2016 na PC 1 v 15:00 až 16:00 jestli je tam duplicita.

Zdravim,V systemu je nekolik nejasnosti. Oznaceno mas 5 radku u pani (trosku te podeziram z diskriminace) Vesele. Ale neni tady jasne, jak registrace probiha. Kdo ma vetsi pravo pouzivat PC? Ten kdo zamluvil drive, nebo pozdeji, nebo maji muzi prednost... Tohle neni zcela jasne. V programu by to melo fungovat tak, ze pri zapisu registrace dojde k overeni obsazenosti PC...Tady je soubour, kt. nejakym stylem funguje. Mas proste uz nejaka data a ches jen overit, zda se casy neprekryvaji:http://leteckaposta.cz/397106506Makro neni me, jen jsem trosku poupravl. Funguje to tak, ze ten, kdo ma zamluveno v konkretni den drive, ten ma PC registrovany. Tedy tabulku setridim podle sl. Od a pak podle Data od nejstarsiho. Dej vedet, zda to na tvem souboru funguje.syd

Jeste doplnuji:list1 - pripraveny pro makrolist2 - je po makru (cervene jmena, u kt. podle tebe ma byt , ze PC uz obsazeno, podsvicene bunky jsou udelane makrem)list3 - je zaloha origo tabulky

děkuji, funguje :))))