» Poradna » Ostatní

Rezervace úkolů

Žáci naší školy musí vypracovat ročníkovou práci. Aby se výběr zjednodušil, uvažujeme o nějakém jednorázovém rezervačním systému. Žáci by předem věděli, které práce jsou k dispozici. Od určeného data (a času) by se přihlásili (svým školním e-mailovým účtem) a vybrali by si práci, která se jim líbí. Pokud by již byla dříve vybrána jiným žákem, musel by si vybrat jinou. Pokud si již vybral a chtěl by své rozhodnutí změnit, mohl svůj původní výběr zrušit a zvolit některou z volných prací.Existuje nějaké levné řešení? Lze najít něco vyhovujícího v google aplikacích? Protože se jedná o akci, která se koná jednou ročně, nemá smysl kupovat drahé řešení, nechat si něco programovat na klíč. V nejhorším případě opět budou týden otravovat v kabinetech, přepadávat učitele...Děkuji

Odpovědi na otázku

Podíval jsem se na to, ale nejsem si jist, zda to odpovídá mé představě. Ale je jen možné, že to je chyba překladu. Mohl bys mi napsat něco podrobnějšího?

Tak aby vás "neotravovali" (koneckonců oni si to nevymysleli), tak si vyrobte papírky s čísly 1..[počet žáků], v pořadí řekněme podle průměru posledního vysvědčení je nechte si vylosovat pořadí pro výběr tématu, řekněte jim ať si každý na nějaký den připraví svoje osobní pořadí ze všech témat (aby měli dost alternativ za témata která si již vybral někdo jiný) a pak během jedné vyučovací hodiny si podle vylosovaných čísel postupně každý zvolí jedno téma.Počítače netřeba a bude to vyřízeno ve dvou kolech.

napadá mne trochu krkolomné, ale možná funkční řešení - co použít nějaký opensource eshop systém (možná je i doplněk třeba pro Wordpress) a zadat ta témata jako zboží za 0 Kč, které by si mohli studenti "koupit"?Pokud by byla u každého tématu na "skladu" jen jedna položka, tak by nabídka eshopu obsahovala jen volná témata. Akorát nevím, jak je to se zrušením výběru...Nebo nějaký booking systém...