Retro PlayStation 1

Mám dotaz mám PS1 a kdybych ho měl ještě za cca 30 let doma zamizrejme nefunkční tak se chci zeptat jestli by měl nějakou hodnotu nebo ne

Odpovědi na otázku

Ja mam taky dotaz prestoze nemam PS1 a to sice co znamena slovo "zamizrejme" protoze ceske slovo to neni tak se chci zeptat jestli neco znamena nebo ne

pro Mysel_1místo o se překlikl a napsal i-ježišmarjá běž se někam zahrabat ty magore a nepiš do poradny když jen prudíš

proc by mel? proc by meli ostatni lustit po ostatnich jejich zkratky a vyznamy? a jestli autor dotazu mel na mysli samozrejme, tak at pouzije jiny prekladac nebo slovnik

A pane bublifuku, kdyby vám to nevadilo, mohl byste nám osvětlit, co znamená "zamozrejme"?Mám k vaší teorii dvě výhrady:1. Slovo zamozrejme podle mě neexistuje.2. Slovo zamozrejme podle mě neexistuje.Můžete si všimnout, že ve skutečnosti je to jen jedna výhrada, ale zmíněna dvakrát. Snažil jsem se tím ukázat její závažnost. I když totiž použiji vaši teorii rovnou třikrát na sebe, a udělám z toho tři překlepy - zamizrejme -> zamozrejme -> samozrejme -> samozřejmě, pořád mi ten dotaz nedává smysl. Nerozumím tomu, proč by se někdo ptal na to, jestli za 30 let bude mít nějakou cenu SAMOZŘEJMĚ nefunkční Playstation.

Za 30 let to bude sběratelský kousek, takže nějaka hodnota tam bude (ale teď se to neda odhadnout kolik). Ale musí být funkční a v dobrém stavu.

Použitá už nebude mať hodnotu, jedine, žeby ju repasoval. Hodnotu majú často iba nerozbalené kusy.

Jenže on zamizrejme ve funkčním stavu nebude, takže vaše odpověď je relevantní, nesplňuje předpoklad.

Nefunkční nebude mít žádnou hodnotu, takových se bude válet mezi lidma ve skříních mraky. A kromě toho, za 30 let už nebude k čemu připojit. Předpokládám, že PS1 má ještě analogový výstup na TV a to už bude problém nějak použít.

ale půjde to připojit. ZX spectrum dneska taky připojíš (po skoro 40ti letech), i nový kazety s hrama seženeš.

Dnes ještě televize běžně analogové vstupy mají, protože lidem doma ještě dosluhují staré přístroje s analogovými výstupy. Ale za 30 let už výrobci zbytečně za A/D převodník platit nebudou a analogové vstupy už žádná TV mít nebude. Bude se muset shánět nějaká dobová a stále funkční, což bude v době dnešní ošizené rychlovýroby docela problém Jako jo, nějaká možnost se vždycky najde, ale nebude to tak jednoduché, že by to prostě připojil k TV, co bude mít doma. Mimochodem, to ZX spectrum bys k dnešní TV jak? Pokud vím, tak ty staré osmibity nemívaly klasický AV výstup, ale pouze TV modulátor. A dnešní nové TV pomalu začínají mít jen DVB-T/2 přijímač, analog už chytat neumí.

Nadšenci si vymysleli různá udělátka, jak vytáhnout digitální signál z grafického čipu a udělat z toho třeba HDMI. Ale levné to není a konzole/počítač je nutné hardwarově upravit.

v cine za par eur zozenies prevodnik video na hdmi, takze pripojit sa to bude dat. Otazka je, ci to PS1 bude mat nejaku, kedze sa ich predalo kopec a nie je to nicim vynimocnym. A na retro hry bude zase emulator za par eur, ako teraz su v kurze konzoly, ktore emuluju stare nintendo DS, dos, amigu...

Hodnota 30 let staré konzole bude minimální i pro sběratele. PS1 se vyrobilo miliony. Jedině že by se jednalo kus ve špičkovém stavu v originálním balení nebo nějaká speciální vzácná edice.Zkus se schválně podívat jaké jsou ceny 8-bitovyých počítačů(spectrum, didaktik, atary, Comodore...) na Aukru. Ty už maj 30 a více let a pokud se jadná o běžný opotřebený kus tak ta cena není nijak extra vysoká...

za Amigu 500 jsem dal v r. 1992 15000 (2 celý platy) a dneska je na aukru za 2000 (desetina průměrnýho platu) ... cena tudíž klesá a nestoupá

A jak to máš uskladněný? Jestli by si měl novej zabalenej kousek, tak to by mělo nejspíš velkou hodnotu. Třeba svojí PS1 jsem musel vyhodit i z půdy, protože byla pod světlíkem a díky sluníčku byl ten plast tak křehkej, že se začal lámat a drolit.